Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

Technológie
0

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových vlákien vyčnieva šesť ramien, každé z nich má na konci dvojicu koaxiálnych rotorov. Na sedadle uprostred môže sedieť človek – nie pilot, pretože dron je skonštruovaný tak, aby bol prevádzkovaný zo zeme vyškoleným pretekárskym pilotom pomocou diaľkového ovládania.

Tím zobral svoj „Big Drone“ do chorvátskeho Vrsaru, aby vyskúšal niekoľko extrémnych kúskov. Najprv s figurínou na palube vykonali zopár divokých akrobatických manévrov. Potom nastal čas umiestniť na palubu zakladateľa Drone Champions Herberta Weirathera na kratšie, bezpečnejšie a omnoho pokojnejšie vznášanie sa nízko nad zemou.

„Vyvinuli sme a zostrojili vôbec prvý akrobatický dron s predstavou vytvoriť úplne nový zážitok“ hovorí zakladateľ a CEO Drone Champions Herbert Weirather. Nevedno, či tím plánuje vykonávať akrobatické lety aj s posádkou. Je zrejmé, že stroje to dokážu, treba sa postarať iba o bezpečnostné aspekty.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
dron technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať