Image
31.10.2012 0 Comments

Prvé testy Surface RT

Na internete sa objavili prvé testy Microsoft Surface RT tabletu a ohlasy sú pozitívne. Napríklad engadget si nový tablet pochvaľuje a rovnako aj pripojiteľné klávesnice slúžiace aj ako cover.

Samozrejme je to ARM tablet, teda skôr ako náhrada notebooku je to alternatívna k ostatným jednoduchým tabletom určeným na rýchle browsovanie, prezeranie videí, hudby a spúšťanie tabletových Metro aplikácií. Produktívne veci a x86 aplikácie nečakajte, maximálne si spíšete dokumenty v Office, ktorý je priamo implementovaný. Ak chcete aj pracovať a používať tablet ako plnohodnotný notebook, treba počkať na Surface Pro verziu s Intel procesorom alebo sa obzrieť po niektorom Windows 8 x86 riešení od iných značiek. Za rovnakých 499 dolárov bude tých alternatív na trhu niekoľko. Plus niektoré majú v cene aj klávesnicu, čo Surface nemá a treba si ju za 130 dolárov dokúpiť.

Surface.jpg

Cnet pridal aj dôležitý postreh, že ak pôjdete do RT verzie, treba rátať s tým, že Windows Store toho ponúka skutočne málo. Teda aj v tomto ohľade je vhodné brať skôr x86 verziu Windows 8 notebookov/tabletov, kde vám pôjde všetko z Windows 7.

Mimo toho však tablet rýchlo štartuje, Metro aplikácie sú rovnako svižné, k tomu je výdrž batérie vysoká, kde utiahne 9 hodín a dosahuje úrovne iPadu a kvalitnejších Android tabletov. Z hardvéru ponúka 2 GB pamäte a štvorjadrový Tegra 3 čip, USB 2.0, HDMI, kamery, senzory. Displej má 10,1 palca s rozlíšením 1366 × 768.

Škoda toho prázdneho Store, nižšieho rozlíšenia a nepribalenej klávesnice v základnej cene, ale minimálne Surface RT sám o sebe vytvára image pre Windows 8 systém a ukazuje smer do budúcnosti, kde tablety už štandardne dostávajú klávesnice a na druhej strane barikády notebooky odpojiteľné touschreen obrazovky.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Huawei predstavil vlajkové smartfóny P40 a ďalšie zaujímavé novinky

26.03.2020 17:00

Spoločnosť Huawei prostredníctvom video prenosu predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40. Do produktovej rodiny patria tri modely: P40, P40 Pro a P40 Pro +. Novinky sú nabité špičkovými technológi ...

Produkty

Inovácie pre digitálnu kanceláriu zajtrajška

17.03.2020 00:06

Špeciálny projekt Pred 80 rokmi bola skonštruovaná prvá kopírka. Spôsobila revolúciu vo firmách. Umožnila totiž ľahko urobiť kópie dokumentov či neskôr ich skenovať. Dnes musia kancelárske zariadenia ...

Produkty

Novinky tlače a projekčnej techniky na Epson Days 2020

13.03.2020 00:00

Návštevníci podujatia v Prahe mohli nahliadnuť do kompletného prierezu aktuálneho portfólia a vypočuť si kľúčové vízie a stratégie pre nasledujúce mesiace. Z business tlače boli predstavené novinky z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá