Prvé reálne parkovanie bez vodiča ušetrí nervy, čas i miesto

Tlačové správy
0

Už od začiatku roku 2018 budú môcť návštevníci využiť v parkovacom dome Múzea Mercedes-Benz v Stuttgarte parkovanie bez vodiča. Auto vybavené vhodnou technológiou na základe príkazu cez smartfón s príslušnou aplikáciou z nástupného stanovišťa odíde na priradené parkovacie miesto múzea (respektíve sa na stanovište z parkoviska opäť vráti) bez toho, aby vodič musel dohliadať na manéver. Automatizované obsluhované parkovanie cez smartfón bez vodiča ušetrí nervy a usporí nielen čas ale aj miesto: na rovnakej ploche parkoviska umiestni až o 20 percent viac vozidiel.

„K autonómnemu jazdeniu sa blížime rýchlejšie, ako si mnohí myslia. Parkovanie bez vodiča v Múzeu Mercedes-Benz názorne predvádza, ako ďaleko už technológia pokročila“, objasňuje Michael Hafner, vedúci vývoja automatizovaného jazdenia a aktívnej bezpečnosti divízie Mercedes-Benz Cars.

Obsluhované parkovanie bez vodiča (Automated Valet Parking), s automobilovou technológiou Daimleru a infraštruktúrou od spoločnosti Bosch (vhodnou i pre bežné parkovacie domy), prvýkrát predviedli v Múzeu Mercedes-Benz koncom júla. Ako prvé na svete sa začne využívať v reálnej zmiešanej prevádzke po ďalšom testovaní a schválení príslušnými orgánmi.

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Mercedes-Benz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať