Image
20.2.2019 0 Comments

Prvé dojmy: Motorola Moto G7 Plus - rýchlym nabíjaním a výborným foťákom

Jeden zo štvorice nedávno predstavených modelov Motorola Moto G7 vás prekvapí skvelými fotkami.

Dizajnové línie neomylne priraďujú Moto G7 Plus k známej značke. Predný a zadný panel z odolného skla Gorilla Glass 3 spája kovový rám. Nech vás neodstraší lesklá úprava povrchu, pripomínajúca sklo. Situáciu zvláda priehľadné silikónové puzdro, ktoré zachytáva nepríjemné odtlačky prstov, čím chráni elegantný look prístroja. Hoci prístroj chráni puzdro, sprchovať sa s ním neodporúčame, keďže aparát nie je odolný proti vode. Nakoniec, ani sa to od neho v tejto cenovej triede neočakáva.  Má však vodu odpudzujúcu povrchovú nano úpravu. 

Mierne vyčnievajúca kruhová platforma, v ktorej sú dva objektívy a pod nimi LED svetlo, je neprehliadnuteľná. Pod objektívmi vidno okrúhly snímač odtlačkov prstov s logom Moto. Výrazný plochý displej s uhlopriečkou 6,2 palca budí dojem mierneho 2,5 D zaoblenia po celom obvode. Malý výrez ukrýva prednú kameru a všetky potrebné snímače. Aj keď je vypnutý, zobrazuje na obrazovke potrebné informácie. Ak však telefón uchopíte a zdvihnete z podložky alebo sa k nemu priblížite rukou, aktivuje sa. Stačí si zapnúť funkciu Vnímavá obrazovka. Ak teda predná kamera registruje, že sa pozeráte na displej, telefón sa neuspí, zostane aktívny.

Fotenie
Zadný fotoaparát má dva objektívy. Hlavný objektív s rozlíšením 16 Mpx prináša v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi ako veľké plus optickú stabilizáciu pri nakrúcaní videa. Čiže pokojne bežte počas natáčania hoci aj po schodoch, obraz bude pekný, plynulý, bez sekania. Druhý objektív slúži na určenie vzdialenosti objektov na rozmazanie pri portrétoch. Oceníte to nielen pri fotení portrétov, ale aj pri záberoch, keď chcete oddeliť objekt od pozadia. Večerné fotenie?  S týmto foťákom je to paráda. Na kvalite večerných záberov majú najväčší podiel vynikajúca svetelnosť objektívu, snímač typu dual pixel a účinná optická stabilizáciu obrazu. Stabilizácia umožní predĺžiť expozičný čas, čo v praxi znamená menej šumu na fotke.

Čím ma ešte fotenie prekvapilo? Pri fotení v protisvetle nebolo na displeji takmer nič vidno, takže som chcel záber ihneď po zosnímaní vymazať. Keď som sa však pozrel na odfotenú snímku, bola taká perfektná, ako len za daných okolností mohla byť.

Čo ešte rozhodne každý ocení, je rýchle nabíjanie TurboPower. Na jedno nabitie batéria vydrží dva dni bežného a 1,5 dňa intenzívneho používania.

Motorolu Moto G7 Plus vďaka fotoaparátu a extra rýchlemu nabíjaniu hodnotím ako jeden z najlepších smartfónov pod 300 eur.

Cena: 299 eur

+  rýchle nabíjanie, výborné večerné zábery a fotografie v protisvetle
-  potešil by väčší výkon

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Huawei má ešte väčší problém, ARM mu stopol licencie

23.05.2019 15:38

Návrhár čipov ARM zasadil ďalšiu ranu spoločnosti Huawei, keď s ňou prerušil väzby. Bez Googlu by Huawei mohol prežiť, ale bez ARM asi nie. Podľa britskej BBC ARM Holdings rozoslal zamestnancom inter ...

Technológie

Májová aktualizácia Windows 10 je už dostupná na stiahnutie cez Windows Update

22.05.2019 14:32

Microsoft už zverejnil finálnu verziu májovej aktualizácie Windows 10. Prináša novú svetlú tému pre základný panel, ponuku Štart a notifikačné centrum, funkciu Windows sandbox a zlepšené vyhľadávanie, ...

Technológie 1

Openshift – jedna z najlepších platforiem pre moderné aplikácie

22.05.2019 00:09

Špeciálny projekt Škálovanie, mikroservisy, DevOps, Cloud a High availability možno zaradiť medzi často skloňované termíny v IT sfére, ktoré sa snažia nájsť riešenie na už notoricky známy problém:  „ ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button