Image
5.6.2018 0 Comments

Projekt virtuálnej reality ukazuje, ako zvieratá vidia svet svojimi očami

Tím z londýnskeho dizajnérskeho štúdia Marshmallow Laser Feast využíva virtuálnu realitu, aby nám pomohol opäť sa spojiť s prírodou. Umožňuje totiž pomocou náhlavnej súpravy vidieť les očami rôznych zvierat a zažiť pocity, ktoré cítia.

Keď chcel kreatívny riaditeľ firmy Ersinhan Ersin na podujatí TWN Conference demonštrovať, prečo je tento projekt dôležitý, ukázal publiku firemné logá a spýtal sa ľudí, či ich poznajú. Samozrejme, všetci ich identifikovali. Potom ukázal šesť listov z rôznych stromov a tie už rozpoznala len hŕstka ľudí.

Tím Marshmallow Laser Feast sa to rozhodol zmeniť pomocou virtuálnej reality. Začal 3D mapovaním oblasti Grizedale Forest v Anglicku a potom prišiel s myšlienkou prezentovať les z perspektívy zvierat.

Vidieť les očami žaby alebo komára je fascinujúce. Napríklad samice komárov vidia oxid uhličitý a týmto spôsobom identifikujú obeť. A zasa vážky vidia celé spektrum svetla, takže ich pohľad na les je úplne iný.

Pomocou 360-stupňového skenovania LIDARom vytvorili tím digitálnu mapu krajiny a potom s ňou manipuloval, aby ukázal, ako rôzne zvieratá budú vidieť okolie. Účastníci predstavenia cítili pod nohami vlhkú lesnú pôdu a počuli šum stromov.

No tím si položil otázku, ako tlmočiť ľudským zmyslom pocity žaby pri kŕkaní. Pomohol im pri tom batoh, ktorý imituje zvukové vlny. Publikum bolo projektom Eyes of the Animal uchvátené. Ukážku si môžete pozrieť vo videu.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Porovnanie fotoaparátov: Samsung Galaxy Note 9 vs. Huawei P20 Pro

15.08.2018 00:25

Kvalita fotografií je do značnej miery subjektívna záležitosť a jednoduchšie sa porovnáva ako posudzuje samostatne. Navyše v redakcii máme takú prax, že fotoaparáty nových vlajkových smartfónov porovn ...

Technológie 2

Google sleduje váš pohyb, či sa vám to páči, alebo nie. Pozrite si, ako sa tomu dá čiastočne zabrániť

15.08.2018 00:20

Google chce tak veľmi vedieť, kadiaľ chodíte, že zaznamenáva váš pohyb aj vtedy, keď mu výslovne poviete, aby to nerobil. S týmto poznatkom prišiel výskum agentúry Associated Press. Ukázal, že mnohé s ...

Technológie 2

11-ročný žiak zmenil výsledky volieb na replike webovej stránky za necelých 10 minút

15.08.2018 00:15

Na najväčšej svetovej hekerskej konferencii DEFCON 26 sa 11-ročný chlapec nabúral do repliky volebnej webovej stránky štátu Florida a za menej ako 10 minút zmenil výsledky hlasovania. Na podujatí sa k ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button