Projekt elektronizácie samospráv získal ocenenie EuroCloud Award 2015

Informatizácia
0

Národný projekt Dátové centrum obcí a miest (DCOM) a teda projekt elektronizácie samospráv získal ocenenie EuroCloud Award 2015. Agentúru SITA informovalo združenie DEUS, ktoré je realizátorom projektu. Spomedzi viac ako 50 zúčastnených projektov z 11 krajín rozdelených do šiestich kategórií sa projekt DCOM zaradil medzi tri najlepšie európske cloudové projekty, teda také, ktoré možno charakterizovať aj ako poskytovanie služieb alebo programov uložených na serveroch na internete s tým, že používatelia k nim môžu pristupovať napríklad pomocou webového prehliadača alebo klienta danej aplikácie a používať ho prakticky odkiaľkoľvek.

"Nominácia projektu DCOM medzi európsku špičku v rámci EuroCloud Award len potvrdzuje správnosť technického a technologického riešenia projektu. Projekt zlepší kvalitu života občanov a podnikateľov Slovenska. Takéto ocenenie na európskej úrovni chápeme ako ocenenie práce všetkých zúčastnených strán," uviedol výkonný riaditeľ združenia DEUS Adrián Belánik.

Národný projekt DCOM je zameraný na elektronizáciu verejnej správy a rozvoj elektronických služieb na miestnej a regionálnej úrovni. Projekt má pomôcť pri zmene súčasného stavu poskytovania služieb samospráv na úroveň výrazne znižujúcu administratívnu záťaž občana, podnikateľa a samospráv, vrátane pracovníkov vykonávajúcich jednotlivé úkony. Viac informácií o projekte je na webovej stránke www.dcom.sk.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať