Produktový šéf Samsungu: „Prípad Apple vs. Samsung je absurdná bitka o vlastníka obdĺžnika.“

0

Práve v týchto hodinách odštartovalo ďalšie súperenie, tentoraz však nie pod olympijskými kruhmi, ale pred súdnym tribunálom. Hlavnými aktérmi sú v tomto prípade spoločnosti Samsung a Apple a musíme sa pripraviť na tvrdý a dlhý boj, pretože sa zišli súperi z tej najťažšej kategórie.

V čase začiatku vypočutia oboch strán produktový šéf spoločnosti Samsung Kevin Packingham poskytol rozhovor pre portál Wired o príbehu, ktorý sprevádza celý tento súdny spor.

Samsung-CPO-Kevin-Packingham.jpg

Kevin Packingham, produktový šéf spoločnosti Samsung

Ako je už známe z predošlých správ, ktoré sme vám počas posledných týždňov priniesli, v súdnom spore medzi Samsungom a Applom ide o dizajnové patenty, na ktoré si uplatňuje nárok spoločnosť Apple. Podľa nej Samsung porušil patentové práva Applu, keď použil obdĺžnikový tvar svojich zariadení nielen pri tabletoch, ale aj pri predošlých modeloch smartfónov.

„Všetci sme si poškrabali hlavy a vraveli sme: Ako je to možné, že práve debatujeme o priemyselných vlastnostiach a na druhej strane sa snaží niekto udusiť konkurenciu? Spotrebitelia chcú produkty v tvare obdĺžnika a my práve bojujeme o to, aby sme mohli dodávať produkty v tvare obdĺžnika," vysvetlil manažér Samsungu.

Samsung_design_before_iPhone.png

Pripravovaný dizajn telefónov Samsungu pred vydaním iPhonu

Samsung totiž zrejme zaskočil prístup spoločnosti Apple aj preto, že pred iPhonom sa na trhu bežne objavovali telefóny, ktoré mali obdĺžnikový tvar, no nikomu to doteraz neprekážalo.

„V súčasnom konkurenčnom prostredí je iba jedna spoločnosť, ktorá je prvá na odpálenie dôslednou ranou. Všetci ostatní ustoja tento úder celkom dobre," poznamenal Packingham. „Mali by sme byť schopní viesť zdravý dialóg o tom, ako budeme postupovať v oblasti technológií, ako budeme zabudovávať spotrebiteľské skúsenosti. No nie tak, že budeme izolovať naše spoločnosti a budeme zabraňovať vstupu inovácií na trh."

samsung_phones_before_after_iphone.jpg

Telefóny Samsungu pred iPhonom a po ňom

Zdá sa, že Samsung berie patentové vojny skôr ako otravný spôsob, ako zastaviť spoločnosť pri vývoji a inováciách pre spotrebiteľov, a pomerne dobre sa s celou záležitosťou vyrovnáva. Nakoniec nám známa sudkyňa Kohová rozhodne v najbližších dňoch a týždňoch o tom, kto je vlastníkom patentu na obdĺžnik a kto tento patent porušuje.

Zdroj: MojAndroid.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať