Image
14.9.2018 0 Comments

Prieskum medzi divákmi TV: Slováci sú ochotní platiť za televízne služby podstatne viac ako v roku 2015

Viac ako 86 percent respondentov výskumu NMS Market Research uviedlo, že sú spokojní s kvalitou satelitného signálu ASTRA. Zároveň 82 percent ľudí pozitívne hodnotí široké portfólium kanálov dostupných prostredníctvom platformy Skylink, ktorý v rámci Slovenskej republiky prijíma signál cez orbitálnu pozíciu ASTRA 23.5 supňa východne.

Prieskum ďalej odhaľuje že viac ako dve tretiny opýtaných, celkovo 76 percent, používa platené televízne služby. „Jedná sa predovšetkým o ľudí, ktorí sledujú televíziu často a preferujú televízny obsah v HD kvalite. Títo ľudia zároveň hovoria, že sú spokojní s ponukou kanálov, ktorú majú k dispozícii,“ upresňuje výsledky výskumu Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionálny riaditeľ spoločnosti SES Video CEE. 

Užívatelia sú taktiež ochotní platiť za programové balíčky omnoho viac, ako tomu bolo v minulosti. Ešte v roku 2015 by za televízne služby takmer polovica Slovákov (48 percent) zaplatila maximálne 5 EUR. Tento rok uviedlo roznákú čiastku iba 19 percent respondentov. Mierne klesol aj počet divákov, ktorí by za televíziu rdi platili 6 - 10 EUR, a to z 33 percent na 30 percent. Naopak, rapídne vzrástol počet ľudí, ktorým nevadí zaplatiť za širšiu programovú ponuku aj vyššiu čiastku - 25 percent (v roku 2015 iba 9 percent) akceptuje poplatok od 11 do 15 EUR, pre 12 percent (predtým iba 4 percentá) opýtaných je prijateľné zaplatiť aj 16-20 EUR.Viac ako 21 EUR by bez problémov zaplatilo 6 percent ľudí, pričom v minulých rokoch bolo ochotných zaplatiť túto cenu iba jedno percento divákov.

SWAN_102019

Je logické, že platené TV služby zákazníkom poskytujú podstatne zaujímavejšiu ponuku a ďalšie doplnové služby v porovnaní s bezplatnou alternatívoiu. Užívatelia zároveň získavajú možnosť sledovať programy v HD, či dokonca UHD rozlíšení. Sú tu aj ďalšie benefity, ako je sledovanie programov z archívu, digitálna videopožičovňa, či iné. Až 44 percent ľudí vo výskume uviedlo, že si tento rok plánuje zaobstarať novú televíziu. Hlavnými uvedenými dôvodmi je vyššie rozlíšenie obrazovky, väčšia uhlopriečka obrazovky a zastaraný prijímwač,“ doplňuje Martin Ornass-Kubacki.

Autor: WS Slovakia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Mio Black Friday: Kamera do auta MiVue 731 GPS s funkciou radarov, kvalitným natáčaním a upozornením pred nehodou v akcii!

15.11.2019 12:45

Speciální novinku s výraznou slevou si pro letošní Black Friday přichystalo Mio, výrobce značkových autokamer a navigací. Až do konce listopadu bude nová Mio MiVue 731 GPS v eshopech ALZA, CZC a MALL ...

Tlačové správy

Päťfarebná A3+ tlačiareň na digitálnu tlač aj na tvrdé povrchy

15.11.2019 11:32

Novú LED tlačiareň OKI Pro9541WT s piatimi farebnými tonermi na digitálnu tlač na prenosové médiá určenú pre poskytovateľov tlačových služieb uviedla na trh spoločnosť OKI. Vďaka použitiu prenosových ...

Tlačové správy

ITAPA 2019: Využite inovačný a ľudský potenciál v IT

15.11.2019 11:22

Trojdňová ITAPA 2019 bola zaujímavá až do posledného momentu. Najväčšia konferencia o IT vo verejnej správe bola nielen priestorom pre stretnutie špičkových expertov, ale zároveň poodhalila dynamický ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá