Image
28.1.2020 0 Comments

Prieskum Viber ukázal, že Slovákom na ochrane súkromia v online záleží, veľa však o tejto téme nevedia

Rakuten Viber, popredná komunikačná platforma v regióne strednej a východnej Európy, usporiadala pri príležitosti medzinárodného Dňa ochrany osobných údajov prieskum v deviatich krajinách medzi viac ako 4 miliónmi svojich používateľov. Hlavnou témou prieskumu bola dôležitosť ochrany osobných údajov v digitálnej komunikácii. Anketa bola realizovaná v oficiálnych komunitách Rakuten Viber na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, Srbsku, Slovinsku a Grécku. Jej cieľom bolo zistiť, čo je pre užívateľov v digitálnom prostredí dôležité. Anketa zabezpečila okamžitú reakciu užívateľov a názor viac ako 170 000 respondentov. Na Slovensku sa prieskumu zúčastnilo viac ako 6 000 používateľov platformy Rakuten Viber.

Užívateľom bola tiež položená otázka, či im súčasná úroveň ochrany osobných údajov príde dostatočná. Tu sa len 25% respondentov domnieva, že je potrebné nastaviť nové pravidlá. Až 60% opýtaným súčasný stav vyhovuje.  Pri používaní komunikačných aplikácií je pre slovenských používateľov najdôležitejšie, aby v aplikácii nedochádzalo k narušovaniu súkromia. Rovnako tak odpovedali účastníci prieskumu v Bulharsku a Grécku. 

Posledná otázka sa týkala priamo komunikačnej platformy Rakuten Viber a podľa výsledkov sa viac ako 90% respondentov v celom regióne domnieva, že používanie aplikácie je bezpečné.

„Našim cieľom je vytvárať bezpečné prostredie pre modernú komunikáciu používateľov s maximálnym rešpektom k ochrane ich osobných informácií. Vzhľadom na to, že je naša spoločnosť jednou z popredných digitálnych spoločností, je pre nás otvorená diskusia s našimi užívateľmi na túto tému veľmi dôležitá. Ide o najprirodzenejší spôsob, ako zistiť, aké majú potreby a čo je pre nich dôležité, "povedal Atanas Raykov Senior Director Business Development EEMENA v spoločnosti Rakuten Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu se dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete se tiež zúčastniť zajímavých ankiet.

Autor: Viber

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

USA stupňujú tlak, obvinili Huawei z krádeže technológií

17.02.2020 11:05

Spojené štáty americké obvinili čínsku technologickú spoločnosť z priameho porušenia obchodných dohôd, zahŕňajúce krádež zdrojových kódov a technológií v oblasti robotiky. Podľa Huawei ide o ďalšiu sn ...

Tlačové správy

Stanica Skylink 7 oslávila prvé narodeniny. Divákom sa zapáčila

17.02.2020 10:47

Pri súčasnom veľkom počte televíznych programov iba ťažko nájsť taký, ktorý by zaujal ako čerstvý nováčik. Presne to sa však podarilo stanici Skylink 7, ktorá tento rok vo februári oslavuje svoje prvé ...

Tlačové správy

Štúdia zameraná na hodnotenie dodávateľov bezpečnostných riešení a služieb pre tlač označila HP za lídra trhu

14.02.2020 10:10

  Spoločnosť HP Inc. bola v hodnotení MarketScape ("Worldwide Security Solutions and Services Hardcopy 2019-2020 Vendor Assessment") renomovanej spoločnosti IDC označená za lídra trhu v oblasti bezpe ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá