Image
31.7.2018 0 Comments

Prieskum Acronis: Cloudové služby zvyšujú efektivitu správy IT a úroveň zabezpečenia

Acronis, celosvetový líder v riešeniach ochrany dát novej generácie, uviedol, že podľa lokálneho prieskumu, ktorý sa uskutočnil tohto roku medzi partnermi z Českej republiky a Slovenska sa lokálne podniky a organizácie z cloudovej ochrany najviac zaujímajú o cloudové zálohovanie. Popri vyššej úrovni zabezpečenia vidia lokálni reselleri spoločnosti Acronis v cloudových službách aj veľkú príležitosť k zefektívneniu správy IT u svojich zákazníkov.

Prieskum ukázal, že počiatočná nedôvera českých a slovenských organizácií na umiestnenie firemných dát mimo svoju fyzickú lokalitu postupne mizne. Hlavnou príčinou sú úspešné kybernetické útoky na nedokonalo zabezpečené infraštruktúry malých a stredných podnikov a uvedomenie si faktu, že poskytovatelia cloudových služieb dokážu ochrániť spravované dáta oveľa lepšie. A po druhé, chronický nedostatok IT pracovníkov vedie k tomu, že preťažení IT administrátori sa starajú o stále väčší počet užívateľov. Aj preto riešia podniky presuny časti IT infraštruktúry do cloudu.

Na základe prieskumu boli zistené tieto údaje:

  • Najväčšší potenciálny záujem v oblasti cloudovej ochrany dát je o zálohovanie (67 % organizácií), zdieľanie firemných súborov (33 %), cloudové úložiská (21 %) a disaster recovery (13 %). O žiadne cloudové služby nemá záujem iba 8 %  organizácií.
  • Najväčšie výhody cloudových služieb lokálni predajcovia vidia vo vyššej úrovni zabezpečenia (60 % respondentov), správe viacerých služieb z jedného miesta (45 %), stabilného dodatočného príjmu (26 %) a zvýšení lojality zákazníkov (14 %).
  • 69 % respondentov uviedlo, že sa IT administrátori (interní i externí) starajú o viac ako 50 užívateľov, 26 % uviedlo, že dokonca o viac než 100 užívateľov.

„IT administrátori aktuálne čelia enormnému tlaku na zvýšenie produktivity, čo má za následok stále väčší počet spravovaných firemných užívateľov,” povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „Cloudové služby dnes už poskytujú nástroje, ktoré umožňujú poskytovať mnohým zákazníkom viac služieb z jedného miesta, a tým výrazne zvýšiť efektivitu IT administrácie. V spoločnosti Acronis sú preto všetky naše produkty dostupné aj v cloudových verziách, u ktorých teraz registrujeme vyšší nárast dopytu než u tradičných on-premise verzií.” 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

S novou bezdrôtovou hernou myšou Logitech G604 Lightspeed budete mať všetko pevne v ruke

16.09.2019 13:17

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, dnes predstavila bezdrôtovú hernú myš Logitech® G604 LIGHTSPEED. Táto bezdrôtová ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – 22. ročník

16.09.2019 11:25

„ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“ je sloganom tohtoročného, už 22. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT). Od 1. septembra, kedy v Asociácii pre mládež vedu a techniku (AMAVET) spustili registráciu ...

Tlačové správy

Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti

16.09.2019 11:15

Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn