Image
31.7.2018 0 Comments

Prieskum Acronis: Cloudové služby zvyšujú efektivitu správy IT a úroveň zabezpečenia

Acronis, celosvetový líder v riešeniach ochrany dát novej generácie, uviedol, že podľa lokálneho prieskumu, ktorý sa uskutočnil tohto roku medzi partnermi z Českej republiky a Slovenska sa lokálne podniky a organizácie z cloudovej ochrany najviac zaujímajú o cloudové zálohovanie. Popri vyššej úrovni zabezpečenia vidia lokálni reselleri spoločnosti Acronis v cloudových službách aj veľkú príležitosť k zefektívneniu správy IT u svojich zákazníkov.

Prieskum ukázal, že počiatočná nedôvera českých a slovenských organizácií na umiestnenie firemných dát mimo svoju fyzickú lokalitu postupne mizne. Hlavnou príčinou sú úspešné kybernetické útoky na nedokonalo zabezpečené infraštruktúry malých a stredných podnikov a uvedomenie si faktu, že poskytovatelia cloudových služieb dokážu ochrániť spravované dáta oveľa lepšie. A po druhé, chronický nedostatok IT pracovníkov vedie k tomu, že preťažení IT administrátori sa starajú o stále väčší počet užívateľov. Aj preto riešia podniky presuny časti IT infraštruktúry do cloudu.

Na základe prieskumu boli zistené tieto údaje:

  • Najväčšší potenciálny záujem v oblasti cloudovej ochrany dát je o zálohovanie (67 % organizácií), zdieľanie firemných súborov (33 %), cloudové úložiská (21 %) a disaster recovery (13 %). O žiadne cloudové služby nemá záujem iba 8 %  organizácií.
  • Najväčšie výhody cloudových služieb lokálni predajcovia vidia vo vyššej úrovni zabezpečenia (60 % respondentov), správe viacerých služieb z jedného miesta (45 %), stabilného dodatočného príjmu (26 %) a zvýšení lojality zákazníkov (14 %).
  • 69 % respondentov uviedlo, že sa IT administrátori (interní i externí) starajú o viac ako 50 užívateľov, 26 % uviedlo, že dokonca o viac než 100 užívateľov.

„IT administrátori aktuálne čelia enormnému tlaku na zvýšenie produktivity, čo má za následok stále väčší počet spravovaných firemných užívateľov,” povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „Cloudové služby dnes už poskytujú nástroje, ktoré umožňujú poskytovať mnohým zákazníkom viac služieb z jedného miesta, a tým výrazne zvýšiť efektivitu IT administrácie. V spoločnosti Acronis sú preto všetky naše produkty dostupné aj v cloudových verziách, u ktorých teraz registrujeme vyšší nárast dopytu než u tradičných on-premise verzií.” 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Úrad vicepremiéra začal mapovať pokrytie ultra-rýchlym internetom

24.06.2019 14:46

Detailné informácie o ultra-rýchlom internete na Slovensku či prehľad o plánoch telekomunikačných operátorov, ako chcú investovať do pokrytia v najbližších troch rokoch. To je cieľom mapovania interne ...

Tlačové správy

Ocenenie ESET Science Award otvára kategóriu Výnimočný vysokoškolský pedagóg

24.06.2019 14:42

Ocenenie ESET Science Award otvára nominácie do ďalšej kategórie Výnimočný vysokoškolský pedagóg. V nej ocení vysokoškolských pedagógov s ohľadom na ich vedecký aj pedagogický prínos. Uzávierka nominá ...

Tlačové správy

Dieselové vozidlá sú pripravené na budúcnosť

24.06.2019 10:13

Výrazne znížené emisií NOx je poznávacím znakom vozidiel certifikovaných podľa normy Euro 6d-TEMP. Tento predpis teraz spĺňajú všetky nové osobné motorové vozidlá v ponuke Mercedes-Benz. Mercedes-Benz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá