Prieskum: Budúci rok bude na svete viac mobilov ako ľudí

Prieskumy trhu
0

telefon_brick_2012.jpg Budúci rok počet mobilných pripojení po prvýkrát prekročí počet ľudí na Zemi. Uvádza sa to v najnovšom vydaní Ericsson Mobility Report. Ako ďalej štúdia odhaľuje, počet mobilných pripojení rastie medziročne o 7 %, pričom len v prvom štvrťroku 2014 pribudlo 120 miliónov nových pripojení. Na vzostupe sú aj mobilné širokopásmové pripojenia, ktoré podľa Ericssonu v roku 2019 dosiahnu 7,6 miliardy. V tom čase to bude tvoriť 80 % všetkých mobilných pripojení.

2016: Smartfóny vytlačia jednoduché mobily

Počet smartfónov do dvoch rokov prerastie počet jednoduchých mobilných telefónov. V roku 2019 počet „múdrych telefónov" celosvetovo dosiahne 5,6 miliardy. V tom istom čase Európa dosiahne métu 765 miliónov smartfónov, čím ich počet prekročí počet Európanov.

V prvom štvrťroku 2014 tvoril podiel smartfónov na všetkých predaných mobilných telefónoch 65 %. Neustále rastie aj mobilná dátová spotreba, do roku 2019 priemerný používateľ smartfónu spotrebuje štyrikrát viac mobilných dát, ako je to dnes. Súvisí to s nárastom celkovej mobilnej dátovej prevádzky, ktorá by mala v roku 2019 dosiahnuť desaťnásobok tej dnešnej.

2019: Rozdiely v penetrácii 4G/LTE budú veľké

V roku 2019 bude 80 percent Európy pokrytých LTE, ale penetrácia bude len 30 percent oproti 85-percentnému prieniku LTE v Severnej Amerike v rovnakom čase. Aj v rámci Európy budú veľké rozdiely najmä medzi regiónmi západnej, strednej a východnej Európy. Pokrytie sieťami LTE v severovýchodnej Ázii by podľa odhadov malo v roku 2019 dosiahnuť 95 percent, pričom penetrácia LTE by sa mala pohybovať na úrovni 45 percent. Do piatich rokov by mala Čína dosiahnuť 700 miliónov pripojení LTE, čo bude predstavovať viac ako štvrtinu všetkých svetových pripojení LTE.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať