Prichádza Microsoft Surface Pro X 2

1

Surface Pro X 2 je veľmi očakávané konvertibilné zariadenie od Microsoftu, ktoré by malo prísť na trh v októbri. Nástupca modelu Surface Pro X bude obsahovať nový procesor SQ2 postavený na báze ARM. Zariadenie by nemalo priniesť žiadne významné dizajnové zmeny okrem novej verzie Platinum a nových farieb obalu Type Cover. Pôvodný Surface Pro X trpel problémami s kompatibilitou s rôznymi aplikáciami, pretože Windows 10 nebol dobre zladený s architektúrou ARM.

Microsoft pracuje na náprave tohto problému prostredníctvom „64-bitovej emulácie aplikácií“, ale nie je isté, či bude riešenie pripravené už v čase uvedenia Surface Pro X 2. O špecifikáciách Surface Pro X 2 sa toho nevie veľa, možnosti 8/16 GB RAM pravdepodobne zostanú rovnaké ako u predchodcu. Nezvýši sa zrejme ani maximálna kapacita úložiska 512 GB, pretože 1 TB je pri zariadeniach s nižším výkonom neúmerne veľa.

Vďaka procesoru ARM sa pravdepodobne zvýši výdrž batérie. Už pôvodný Surface Pro X zaznamenal v testoch pôsobivú výdrž 13 hodín, no dá sa to ešte zlepšiť. Spoľahlivý zdroj únikov WalkingCat na Twitteri tvrdil, že predstavenie nového zariadenia Surface sa uskutoční buď 30. septembra, alebo 1. októbra v závislosti od časového pásma. Cena Surface Pro X 2 zatiaľ nebola oznámená, no očakáva sa, že bude na úrovni jeho predchodcu teda okolo 1135 euro.

Zdroj: trustedreviews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Prichádza Microsoft Surface Pro X 2

27.9.2020 11:09
" je veľmi očakávané konvertibilné zariadenie..." Nie je vobec ocakavane a s tym zbytocnym perom ho akurat predrazili a odradili zakaznikov, co chcu uzitocny laptop. To peru ludia akurat 1 tyzden skusaju a potom uz nikdy nepouziju.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať