Prichádza DJI Mavic Air 2 so 48 Mpx kamerou a podstatne väčším doletom za rovnakú cenu

4

Spoločnosť DJI odhalila svoj najnovší spotrebiteľský dron Mavic Air 2. Nový model má vo všetkých ohľadoch vyššie ciele ako jeho predchodca, už dvojročný Mavic Air. Disponuje lepšou kamerou, dlhšou výdržou batérie a nakrúca kvalitnejšie videá. A napriek tomu má rovnakú 799-dolárovú cenovku. Pre milovníkov leteckých fotografií a videí môže byť najdôležitejšou zmenou nový fotoaparát. Je vybavený 48-megapixelovým 1/2-palcovým snímačom, ktorý je schopný snímať 4K video pri 60 snímkach za sekundu a pri 160 Mb/s, ako aj 8K timelapse video.

Snímač je vybavený funkciou pixel-binningu, ktorá údaje zo štyroch pixelov kombinuje do jedného. Dajú sa tak vytvárať kvalitnejšie 12-megapixelové obrázky, ale v prípade potreby možno použiť úplné rozlíšenie 48 Mpx. Takisto možno nahrávať video HDR (4K 30 fps) alebo slow-motion (240 fps/1080p). Mavic Air 2 je o niečo ťažší ako jeho predchodca, má hmotnosť 570 gramov namiesto 430 gramov. Čiastočne to možno pripísať väčšej batérii, ktorá umožňuje dronu lietať 34 minút namiesto 21 minút.

Pomáhajú pri tom aj účinnejšie motory a zlepšená aerodynamika. Zdokonalila sa aj technológia prenosu videa, ktorá teraz funguje spoľahlivejšie na vzdialenosť do 10 kilometrov. DJI hovorí, že sa zlepšili aj senzory detekcie objektov a AI. Mavic Air 2 prichádza s verziou 3.0 systému APAS (Advanced Pilot Assistance System), ktorý deteguje objekty a automaticky presmeruje dron, aby sa zabránilo kolíziám. Nová verzia využíva 3D mapovanie na plynulejší pohyb aj v zložitých prostrediach.

Air 2 je takisto prvý spotrebiteľský dron spoločnosti DJI s technológiou AirSense, ktorá prijíma signály z lietadiel v okolí a upozorňuje pilota na ich približovanie. Z dôvodu pandémie sa Mavic Air 2 predáva zatiaľ len v Číne, ale záujemcovia z iných regiónov si ho môžu predobjednať. Základný variant stojí 799 dolárov, za cenu 988 dolárov môžete získať extra tašku na plece, ND filtre, nabíjací hub a tri ďalšie batérie.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
kamera stroj technika

4 komentáre

index reakcia na: Prichádza DJI Mavic Air 2 so 48 Mpx kamerou a podstatne väčším doletom za rovnakú cenu

30.4.2020 13:04
naco by som si vypinal index na ssd? laptop ide dobre, reakcie ma rychle ...
Reagovať

index reakcia na: Prichádza DJI Mavic Air 2 so 48 Mpx kamerou a podstatne väčším doletom za rovnakú cenu

30.4.2020 13:04
naco by som si vypinal index na ssd? laptop ide dobre, reakcie ma rychle ...
Reagovať

Dji reakcia na: Prichádza DJI Mavic Air 2 so 48 Mpx kamerou a podstatne väčším doletom za rovnakú cenu

29.4.2020 18:04
Presne tak málo recenzií a málo reklám na iné značky dronov ako keby bol na trhu len Dji
Reagovať

Dji sekta reakcia na: Prichádza DJI Mavic Air 2 so 48 Mpx kamerou a podstatne väčším doletom za rovnakú cenu

29.4.2020 12:04
Je toľko rôznych druhov a typov dronov, ale všade sa píše len o dji. Používam iný typ dronu k plnej spokojnosti, napriek absencii akýchkoľvek recenzii, propagácie, či reklamy. Tým samozrejme nespochybňujem postavenie tejto firmy na trhu. Len sa mi to nepáči.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať