Image
11.3.2019 0 Comments

Prežijú papierové bankovky najbližšie desaťročie a sú peniaze zlé?

Keď sa povie banka a financie, väčšine ľudí sa vybaví dlhé čakanie, formálne prostredie a papierovačky. Sú to však naozaj iba vžité stereotypy, ako nás presviedčajú banky a finančné inštitúcie, ktoré prichádzajú neustále s novými inováciami? Na otázky, ako menia technológie svet financií, ale aj to, či na Slovensku budeme platiť tvárovou biometriou a či majú kryptomeny budúcnosť, sa budú snažiť odpovedať odborníci zo sveta financií na technologickom festivale IXPO.

To, ako technológie vo finančníctve zjednodušujú naše každodenné fungovanie možno nie je také viditeľné ako napríklad v zdravotníctve alebo telekomunikáciách, ale zmeny, ktoré sa dejú aj v tomto segmente majú zásadný vplyv na náš život. Dnes už nemusíme chodiť do banky fyzicky, aby sme previedli peniaze z účtu, v obchodoch platíme bezkontaktne mobilom či dokonca kryptomenami. Nový koncept technologického podujatia pre nielen odbornú, ale aj širokú verejnosť pod názvom IXPO prinesie prehľad najnovších technológií a horúcich tém aj vo finančníctve.

Jedným z hlavných pilierov celého IXPO 2019 budú predovšetkým medzinárodne uznávaní spíkri, ktorí sú pokladaní za lídrov vo svojich odboroch. Na šiestich pódiách, z ktorých každé je zamerané na inú cieľovú skupinu si tak určite prídu na svoje ako fanúšikovia technológií, tak aj odborné publikum. O tom, ako žiť dobrý život napriek zlým peniazom bude hovoriť empirický praxeológ Juraj Karpiš, spoluzakladateľ a predseda inštitútu INESS, ktorý sa dlhodobo špecifikuje na finančný systém a sleduje a komentuje krízové dianie vo svete. O budúcnosti bankovníctva či tvárovej biometrii budú hovoriť Pamela Babuščáková a Dušan Slimák z Tatra banky a blockchainu a bezpečnosti sa bude venovať Pavol Lupták, bezpečnostný špecialista a CEO Nethemba s.r.o.

Samostatnú kapitolu na IXPO napíšu kryptomeny. Téme sa bude venovať Peter Bešina, ktorý stojí za riešením CDPAY na jednoduchú akceptáciu kryptomien v bežnom biznise a ktorý na Slovensku prevádzkuje špeciálne bitcoinové automaty. Spomedzi najväčších kapacít na kryptomeny, ktoré vystúpia na IXPO nemožno vynechať ani Juraja Bednára, zakladateľa organizácie Paralelná Polis a špecialistu na tému biohackingu.

„IXPO dáva priestor tak štandardným bankovým inštitúciám, ako aj komunite krypto anarchistov. Dokonca aj vstupenku na samotný festival si môžu návštevníci kúpiť nielen za eurá, ale aj za kryptomeny,“ hovorí Matej Drlička z Viva Events, organizátor IXPO.

Prvý ročník IXPO plánuje byť podujatím, aké Slovensko ešte nezažilo, s cieľom priniesť silný a emotívny zážitok z technológií pre všetkých návštevníkov bez rozdielu veku, pohlavia, profesie alebo technologických znalostí. Tyršovo nábrežie v Bratislave sa tak premení na jeden veľký technologický stan, ktorý návštevníkom ponúkne to najnovšie a najdiskutovanejšie z hi-tech sveta. V termíne od 26. do 28. apríla 2019 umožní návštevníkom vstúpiť do budúcnosti a všetko to, o čom doteraz iba čítali, si aj prakticky vyskúšať.

Viac informácií nájdete na: http://ixpo.sk/

Autor: IXPO

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Je s IT bezpečnosťou niečo v neporiadku? Iba 25% manažérov dôveruje kyberbezpečnostným systémom svojho podniku

21.08.2019 10:44

Pouze čtvrtina (25 %) manažerů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) má důvěru v bezpečnost IT, jak ukázala nová studie, kterou nechala zpracovat společnost VMware ve spolupráci s Forbes ...

Tlačové správy

Kampaň Nebuď pirát od O2 dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

21.08.2019 10:14

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom ...

Tlačové správy

Huawei P30 lite: Nástupca bestselleru prináša najnovšie technologické vychytávky

08.08.2019 13:49

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh smartfón Huawei P30 lite. Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inovácia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá