Prevádzkový zisk Samsungu v prvom kvartáli stúpol o 48 percent

Tlačové správy
0

Juhokórejský výrobca elektroniky odhaduje, že jeho prevádzkový zisk za január až marec medziročne vzrástol na 9,9 bil. juhokórejských wonov (KRW) zo sumy 6,7 bil. KRW.

Zisk juhokórejského výrobcu elektroniky Samsung Electronics v prvom kvartáli stúpol o 48 percent. K rastu zisku prispel dobrý výkon vo výrobe komponentov smartfónov. Vyplýva to z predbežného odhadu firmy, ktorý zverejnila v piatok. Odhad zisku za január až marec ukazuje, že podnikaniu Samsungu sa darí napriek vážnym problémom v uplynulých mesiacoch. Samsung vlani zastavil výrobu svojich smartfónov, keďže sa prehrievali, čo firme spôsobilo škody za miliardy dolárov. 

Samsung Electronics odhaduje, že jeho prevádzkový zisk za január až marec je na úrovni 9,9 bil. juhokórejských wonov (KRW), pričom v rovnakom období vlaňajška bol v objeme 6,7 bil. KRW. Analytici oslovení v prieskume spoločnosti FactSet odhadujú, že prevádzkový zisk Samsungu za prvý štvrťrok je 9,3 bil. KRW. Juhokórejský výrobca elektroniky ďalej uviedol, že jeho tržby za január až marec sa medziročne takmer nezmenili a boli v sume 50 bil. KRW.

Podľa analytikov rastu zisku spoločnosti Samsung Electronics pomohol silný dopyt po čipoch a po displejoch pre smartfóny.  Analytici uviedli, že divízia polovodičov Samsungu pravdepodobne vygenerovala viac ako polovicu kvartálneho zisku firmy.

SITA

Všetky autorove články
Samsung

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať