Image
19.7.2017 0 Comments

Pretekárska kvadrokoptéra DRL RacerX dosiahla rekordnú rýchlosť

Startup Drone Racing League (DRL), ktorý sa snaží premeniť preteky dronov na serióznu profesionálnu športovú ligu, otestoval najrýchlejšie pretekárske drony s cieľom nastaviť nový rekord, ktorý by sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Ide o najvyššiu rýchlosť dosiahnutú pomocou diaľkovo ovládanej kvadrokoptéry poháňanej batériou. Drony ručne zhotovené produktovým riaditeľom DRL Ryanom Gurym a tímom inžinierov DRL lietajú bezprecedentne vysokými rýchlosťami.

Maximálna rýchlosť najrýchlejšieho pretekárskeho dronu DRL RacerX s hmotnosťou 800 g, ktorý je schopný dosiahnuť až 46 000 otáčok za minútu, bola 179,6 míľ za hodinu (takmer 290 km/h). Na to, aby sa rýchlosť mohla zaznamenať v Guinnessovej knihe rekordov, musí dron preletieť 100 metrov tam a späť, pričom oficiálne sa zaznamená hodnota vypočítaná ako priemer najvyšších rýchlostí dosiahnutých pri každom z týchto letov. Preto oficiálna rýchlosť zapísaná v knihe rekordov je 163,5 míľ za hodinu (263,1 km/h).

Zdroj: hPrnewswire

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Podporte aj vy „bzukot“ pre hodnotný život na zemi!

15.04.2019 00:10

Pri poľnohospodárskej výrobe zaoberajúcej sa včelárstvom sa používajú zastaralé postupy založené na tradícii, skúsenostiach a odhadoch. Včelstvo je komplexný organizmus, ktorého chovanie sa dodnes štu ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button