Image
6.9.2019 2 Comments

Prenosná batéria EcoFlow Delta má výkon aj na nabitie Tesly na 8 km

Výrobca veľkokapacitných batérií EcoFlow prichádza s batériou so špičkovou kapacitou 1300 Wh a s nepretržitým AC výkonom 1800 W. Označuje ju ako „najsilnejší batériový generátor“ na svete. Delta podporuje výkon prúdu 3300 W na prispôsobenie energetických špičiek pri napájaní pripojených zariadení. Na porovnanie, Delta môže dodať asi 16 ampérov, čiže asi toľko, ako štandardné bytové ističe.

Batéria je vybavená rukoväťami, ktoré vám uľahčia vytiahnutie tohto takmer 14-kilogramového objektu zo skrine, aby napájal vašu chladničku v prípade výpadku elektriny. A podľa vyjadrenia spoločnosti dokonca dokáže dodať automobilu Tesla „šťavu“ na ďalších 5 míľ (8 km).

Verzia batérie určená na americký trh sa dodáva s dvoma bežnými 12 W portmi USB, dvoma 28 W portmi s rýchlym nabíjaním, dvoma 60 W portmi USB-C PD, jedným 12-voltovým konektorom do auta a šiestimi zásuvkami na striedavý prúd (na modeli určenom do zahraničia sú štyri 220 – 240 V). Delta má teda dostatok portov na súčasné napájanie až 13 zariadení.

Batériový generátor Delta je ľahký, tichý a bez emisií na rozdiel od prenosných benzínových generátorov, ktoré však môžu stáť aj dvakrát toľko. EcoFlow uvádza, že batériu Delta možno zo štandardnej zásuvky dobiť z nuly na 80 percent asi za hodinu, prípadne za dve hodiny na úplnú kapacitu.

Spoločnosť teraz zisťuje záujem o batériu na portáli Kickstarter, kde si ju možno predobjednať – 1800 W model stojí 799 dolárov. Pre menej náročných je k dispozícii model s kapacitou 1036 Wh a výkonom 1600 W za 699 dolárov. Prispievatelia by mali dostať svoje batérie Delta v decembri.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

GM chce oživiť Hummer v podobe elektrického pickupu

16.01.2020 00:20

Podľa správy publikovanej vo Wall Street Journal spoločnosť General Motors pripravuje úplne elektrický pickup, ktorý bude uvedený pod značkou Hummer. Vozidlá tejto značky boli známe vysokou spotrebou ...

Technológie

Elektrické skútre Gogoro využívajú sieť staníc na výmenu batérií

03.01.2020 00:01

Gogoro je jeden z globálnych lídrov v oblasti elektrických skútrov napriek tomu, že svoje podnikanie obmedzuje zatiaľ na natívny Taiwan. No nech sú jeho skútre ponúkajúce rýchlosť 90 km/h akékoľvek sk ...

Technológie 2

Startup chce elektromotory integrovať priamo do kolies. Umožní to zmeniť sedenie či celú karosériu elektromobilov

02.01.2020 00:05

Snahy o integrovanie elektromotorov priamo do kolies siahajú hlboko do minulosti, až k najstarším elektromobilom. V súčasnosti sa touto problematikou zaoberá izraelský startup REE. Elektromobily sú je ...

2 Comments

 1. Obycajna prenosna UPS reakcia na: Prenosná batéria EcoFlow Delta má výkon aj na nabitie Tesly na 8 km
  7.9.2019 17:09
  Nerozumiem, nic svetoborne, obycajna UPS lepsie prenositelna, predpokladam ze miesto olovenej baterie ma bateriu LiFe alebo LiOn. Ale za krabicu sa plati !!
  Reagovať
 2. omg reakcia na: Prenosná batéria EcoFlow Delta má výkon aj na nabitie Tesly na 8 km
  6.9.2019 23:09
  "Delta podporuje prepätia 3300 W" hmm to su tu odbornici
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá