Prenosná „klimatizácia“ v tričku od Sony pomôže vyrovnať sa s horúčavami

1

Máte problémy so zvládaním horúcich letných dní? Sony prináša veľmi elegantné riešenie. Aktuálne zafinancovalo prenosné „klimatizačné zariadenie“ The Reon Pocket, ktoré svojmu používateľovi dokáže zabezpečiť jednoduché zvládanie horúčav, ale aj studených nocí. Zariadenie ako také však vzduch neupravuje.

Klimatizačné zariadenie sa zasúva do vrecka, ktoré sa nachádza na špeciálnom tričku v dolnej časti krku a využíva Peltierov efekt. To znamená, že teplo bude buď absorbované alebo emitované pri prechode elektrického prúdu, a teda zvýši alebo zníži aktuálnu telesnú teplotu. A to všetko bez akéhokoľvek otravného zvuku.

Momentálne sa kontrola teploty musí ovládať manuálne pomocou mobilnej aplikácie, no Sony chce aby ich ďalší produkt už fungoval samostatne. Vďaka 24 hodinovej výdrži si nemusíte robiť starosti s batériou, pričom na jej nabitie postačia len 2 hodiny. Prvé kusy prídu na trh v marci 2020. Cena zariadenia sa bude pohybovať na zvládnuteľnej úrovni, okolo 117 dolárov.

Najnovšia aktualizácia od japonských kolegov však priniesla doplňujúce informácie a detaily, ktoré odporovali výrokom výrobcov. A to najmä o kapacite batérie, keďže zistili, že z pôvodných deklarovaných 24 hodín neprerušovaného fungovania vydrží batéria v priemere okolo dvoch hodín.Ukázalo sa, že 24 hodinová funkčnosť platí pre pripojenie bluetooth.  Avšak 2 hodiny je stále lepšie ako nič, tento čas sa bude dať využiť na krátku prechádzku do práce alebo na pracovný obed.

Zdroj: engadget.com.
Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
zdravie Bluetooth clovek bateria technika

1 komentár

choroby reakcia na: Prenosná „klimatizácia“ v tričku od Sony pomôže vyrovnať sa s horúčavami

2.8.2019 06:08
to ešte len budú fronty u doktorov ked toto sa začne predávať. Medzi lopatkami 22°C a na hrudi 35°C

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať