Image
13.2.2015 0 Comments

Prehľad mobilných aplikácií – Telekom špeciál

Ako získať z mobilnej aplikácie maximum? Stačí byť zákazníkom Telekomu. Mobilný operátor ponúka svojim zákazníkom prémiové predplatné vybraných služieb zadarmo. Ušetriť tak môžete viac ako sto eur.

Evernote


Evernote je vynikajúci nástroj na tvorbu poznámok. Zákazníci Telekomu získajú verziu bez obmedzení na 12 mesiacov zadarmo.

V zozname aplikácií, ku ktorým vám Telekom dá bezplatný benefit, nájdete viaceré šikovné nástroje. Ide o služby, ktoré sme v minulosti v rôznych testoch PC REVUE chválili a často získali ocenenie Tip redakcie.

Evernote považujeme za najlepší multiplatformový nástroj, ktorý je určený na tvorbu poznámok. Tie sa neobmedzujú iba na samotný text. Doplníte ich obrázkom, fotografiou alebo zvukovou nahrávkou. S multimediálnymi poznámkami sa pracuje o poznanie lepšie, ako keď máte k dispozícii iba základné body v odsekoch.

Čaro služby Evernote spočíva v tom, že poznámky máte so sebou vždy a všade. Či už používate iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, alebo počítač so systémom Windows a Mac, k poznámkam môžete pristupovať z ľubovoľného zariadenia. Buď cez aplikáciu, alebo cez webové rozhranie, takže sa nestratíte ani s Linuxom.

Evernote je s Telekomom ešte lepší. Aplikácia sama rozozná, do akej siete sa zariadenie pripája, a ponúkne vám bezplatný prechod na prémiový balík. Verziu Premium môžete vďaka Telekomu využívať jeden rok zadarmo a ušetriť tak 40 eur. Vďaka prémiovému kontu získate podporu off-line režimu, oceníte rozšírené funkcie vyhľadávania a nahráte až 4 GB poznámok mesačne. S bezplatným kontom je mesačný limit stanovený na 60 MB, čo náročným používateľom nebude stačiť. Takisto môžete využívať nástroje na prezentáciu, skenovať vizitky alebo si aplikáciu ochrániť PIN kódom.

Wunderlist

wunderlist.jpg

Wunderlist vám pripomenie úlohy, sľuby a povinnosti. Ak ste v Telekome, službu využívate vo verzii Pro počas jedného roka zadarmo.

Evernote je vynikajúci nástroj na tvorbu poznámok a Wunderlist sa postará o to, aby ste na nič nezabudli. Či už ide o pracovnú úlohu, sľub kamarátovi, alebo zoznam vecí, ktoré treba nakúpiť do domácnosti. Wunderlist je moderný „nezábudník" a patrí k tomu najlepšiemu, čo je dnes na trhu k dispozícii. Sami ho používame a dôvodov je niekoľko. Pripomienky sa nám automaticky synchronizujú naprieč všetkými platformami a zariadeniami, Wunderlist nás včas upozorní na konečný termín a dá nám prvé, druhé aj tretie varovanie, ak si ho nastavíme. Ku každej úlohe možno zadefinovať čiastkové úlohy, pridať poznámku alebo prílohu, takže lístoček na stole s textom „toto kúp" netreba prepisovať. Stačí ho odfotiť a priradiť k úlohe.

Potenciál služby využijete naplno v prípade, ak aplikáciu používajú aj vaši známi a kolegovia. Wunderlist totiž umožňuje vytvárať skupinové úlohy, zdieľať zoznamy a prehľadne komentovať svoj prínos, resp. stav, v akom sa úloha nachádza.

Nielen v tomto prípade oceníte bezplatné predplatné verzie Pro služby na jeden rok v hodnote 45 eur. Verzia Pro odstraňuje takmer všetky obmedzenia. K pripomienkam môžete prikladať prílohy neobmedzenej veľkosti (free verzia limituje veľkosť súboru na 5 MB), úlohy priradíte ľubovoľnému počtu používateľov a obmedzovať vás nebudú ani čiastkové úlohy.

Magisto

magisto.JPG

Magisto zostrihá videá, pridá fotografie a vytvorí štýlový krátky film. S Telekomom si užijete výhody platenej verzie po dobu 2 mesiacov zadarmo.

Problémom dnešných smartfónov, ktoré často používame ako náhradu za fotoaparát alebo kameru, je to, že neraz nemáme čas vytvorený obsah spracovať. Služba Magisto však ukazuje, že to ide veľmi jednoducho. Stačí zvoliť videá a fotografie, nastaviť si tému výsledného filmu, doplniť pesničku a niekoľko minút počkať. Služba medzičasom urobí z množstva obsahu ucelený výsledok a krátkym filmom sa môžete pochváliť kamarátom a rodine. Uznávame, že pohľadnice majú svoje čaro aj dnes, ale digitálny pozdrav v podobe videa Magisto často prezradí viac a lepšie zachytí atmosféru dovolenky alebo výletu.

S Telekomom si môžete dva mesiace užívať nadštandardné funkcie prémiovej verzie zadarmo. Výsledné filmy budú mať dĺžku až 2,5 minúty a pri ich tvorbe služba spracuje až 30 videí v celkovej dĺžke maximálne 30 minút a 30 fotografií. Takisto získate možnosť stiahnuť si finálne video do zariadenia. Cena mesačného predplatného verzie Premium stojí 5 eur, takže s Telekomom získate benefit vo výške 10 eur.

Deezer

deezer.jpg

Deezer od Telekomu je najlacnejšia hudobná služba na trhu. Prémiové predplatné získate za určitých podmienok úplne zadarmo.

Pamätáte sa na časy, keď sa pesničky vyhľadávali a sťahovali z rôznych pochybných a nelegálnych zdrojov? Ak ste neboli opatrní, okrem pesničky ste si odniesli aj neželaný suvenír v podobe trójskeho koňa. So službou Deezer je tento problém minulosťou. Služba ponúka knižnicu s viac ako 35 miliónmi pesničiek, niektoré albumy sú pre používateľov aplikácie dokonca dostupné exkluzívne pred ich oficiálnym vydaním. Stačí zadať meno obľúbeného interpreta, názov albumu alebo konkrétnej piesne a o pár sekúnd si budete pohmkávať do rytmu. Používanie služby je jednoduché a pohodlné - či už na smartfóne, počítači, alebo tablete. Vďaka mobilným zariadeniam môžete mať svoju obľúbenú hudbu stále so sebou.

Deezer môžete používať aj bezplatne, ale ideálny zážitok z hudby získate s predplatným balíčka Premium+. Ten sprístupní off-line režim, ktorý oceníte hlavne na mobilných zariadeniach. Získate aj možnosť počúvať hudbu bez obmedzení, bez reklám a v najlepšej kvalite.

Mesačné predplatné služby Deezer Premium+ stojí 5,99 eura. Zákazníci Telekomu však ušetria euro a za službu budú platiť 4,99 eura. Za rok tak ušetria 12 eur. V prípade vybraných služieb Telekomu a paušálov možno získať Deezer dokonca úplne zadarmo.

Magio GO

Magio_Go.jpg

Magio GO je aplikácia, pomocou ktorej si budete môcť pozrieť TV vysielanie napr. aj na svojom mobile kdekoľvek v teréne, kde máte prístup na internet

Fanúšikovia televízie si dnes vysielanie môžu užiť nielen doma, ale aj inde. Stačí na to jednoducho len smartfón alebo tablet a vhodná aplikácia. Magio GO od Telekomu umožňuje sledovať vybrané TV kanály v rôznych úrovniach kvality podľa internetového pripojenia. V závislosti od zakúpeného balíčka ponúka dokonca prístup k 7-dňovému archívu alebo nahrávanie a parkovanie programov na neskoršie dopozeranie.

Sledovať televíziu cez Magio GO môžete nielen cez aplikáciu v smartfóne alebo tablete, ale aj na bežnom počítači s prístupom na internet. Magio GO ponúka aj prepracovaného interaktívneho programového sprievodcu na dva týždne dopredu. Na jeden účet sa dajú pripojiť až 3 rôzne zariadenia.

Aplikácia Magio GO od Telekomu je dostupná zadarmo pre tých, ktorí už majú televíziu Magio. V prípade, ak máte aktivovanú inú službu Telekomu, Magio GO získate za zvýhodnenú cenu. Od februára Telekom dokonca ponúka výhodnú kombináciu mobilnej televízie a dotovaného tabletu. Na novom hardvéri môžete sledovať až 24 TV kanálov vrátane 9 športových vo verzii Magio GO Premium. Mesačný poplatok za túto kombináciu je zložený z ceny Magio GO Premium (4,99 eura pre zákazníkov Telekomu s internetom, pevnou linkou či paušálom, resp. 7,99 eura bez služby) a 6 eur mesačne za dotovaný tablet. Za 10,99 eura, resp. 13,99 eura mesačne tak môžete získať tablet + Magio GO Premium. Na výber máte z dvojice tabletov: Prestigio MultiPad 3G a Huawei MediaPad 4G.

Mobilná aplikácia Telekom

Vďaka mobilnej aplikácii Telekom získate ľahko a rýchlo prehľad o svojej aktuálnej spotrebe, môžete uhradiť faktúru alebo dobiť kredit na Easy karte priamo cez smartfón. Ak máte aktivovanú službu podrobného výpisu v elektronickej forme, môžete si ho prezerať aj v mobilnej aplikácii. Na pohodlné prezeranie výpisu v mobilnej aplikácii nechýba vyhľadávanie podľa telefónneho čísla a filter. Ten umožňuje prezeranie podrobného výpisu podľa volaní alebo typu prevádzky, ako sú napríklad dátové prenosy, hovory či SMS.

Ak máte aktivované rodičovské služby, aplikácia automaticky načíta spravované Easy karty a umožní okamžite zistiť stav kreditu vášho dieťaťa, dobiť mu ho z paušálu alebo z platobnej karty.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Vitajte v 20. rokoch 21. storočia: Technológie, ktoré budú formovať nasledujúce desaťročie

14.02.2020 13:43

Máme za sebou už pätinu 21. storočia a s novým desaťročím prichádzajú nové výzvy a technológie, ktoré zmenia spôsob nášho života. Digital Trends nazrel do krištáľovej gule a ponúkol pohľad na to, čo p ...

Magazín

Technologické trendy, ktoré zmenia náš život

14.02.2020 13:31

1) Umelí ľudia Samsungu Neoni predstavujú naozaj „nový druh života“ 2) Konverziou tepla z oceánu bude možné zásobovať energiou celé krajiny 3) Úplne nová forma existencie: Xenobot je živý, programov ...

Magazín

Reportáž: TV Philips 2020 / Pohlcujúci zážitok pre všetky zmysly

07.02.2020 14:52

Philips predstavil koncom januára v Amsterdame kľúčovým partnerom a médiám technológie a nové modely svojich televízorov na rok 2020. V úvode označil Kostas Vouzas, CEO spoločnosti TP Vision TV & ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá