Prehľad bezplatných navigácií pre iOS a Android (2/2)

0

navigacie_18.jpg Náš prehľad bezplatných navigácií pre mobilné zariadenia pokračuje. V prvej časti článku sme vám predstavili navigácie pre operačný systém Android, v aktuálnej časti sa zameriame na riešenia, ktoré sú dostupné aj pre iOS.

Navfree: Free GPS Navigation

Navigácia Navfree nepatrí medzi to najlepšie, čo môžete v ponuke bezplatných navigácií nájsť. Slovenského používateľa zamrzí, že hranice našej republiky nie sú správne vymedzené a treba si stiahnuť aj mapy okolitých štátov. Hoci mapy možno uložiť v režime off-line, na vyhľadanie adresy a vypočítanie trasy je potrebné internetové pripojenie. Z hľadiska použitia v zahraničí preto nejde o najlepšiu voľbu. Navigácia je dostupná pre Android vo forme samostatnej aplikácie, v prípade verzie iOS je navigácia rozdelená podľa jednotlivých štátov. Majitelia zariadení Apple by však aplikáciu so slovenskou mapou hľadali zbytočne, aj keď v prípade Androidu je k dispozícii. Bez ohľadu na tieto nedostatky, ak máte internetové pripojenie, aplikácia vás dokáže pomerne solídne navigovať a poteší aj hlasovou navigáciou a 3D mapami.

Android - play.google.com

iOS - itunes.apple.com

Waze social GPS traffic & gas

Waze je definovaná ako sociálna navigácia. V praxi to znamená toľko, že okrem využívania tejto služby si môžete vytvoriť používateľské konto a informovať ostatných vodičov o prípadných haváriách, policajných hliadkach, výlukách atď. Nechýba 3D pohľad a hlasová navigácia. Aplikácia v niektorých prípadoch berie aj informácie z dopravného servisu rádia Expres. Výhodou navigácie je jej cena (aplikácia je k dispozícii zadarmo) a takisto výborná funkcionalita. Navigácia spoľahlivo naviguje, obsahuje veľmi slušnú databázu bodov POI. Nevýhodné je, že služba je kompletne závislá od pripojenia do internetu, mapy aj dáta sú neustále sťahované z internetu a režim off-line nie je dostupný. V zahraničí si teda budete musieť zohnať mobilný internet lokálneho poskytovateľa, v opačnom prípade sa pripravte za vysoký účet za internetový roaming.

Android - play.google.com

iOS - itunes.apple.com

CoPilot GPS

Navigácia CoPilot GPS sa tvári ako bezplatná služba, ide však o obmedzenú verziu platenej prémiovej navigácie. Aplikácia vám umožňuje stiahnuť si jeden balík máp - poteší, že nie vždy predstavuje jeden balík jeden štát, napr. Slovensko sa nachádza v balíku Central Eastern Europe spoločne s Českou republikou, Maďarskom, Chorvátskom a ďalšími krajinami. Obmedzenie na počet dostupných máp nie je jediné. Navigácia ponúka základný 2D pohľad a textovú navigáciu pomocou základných záchytných bodov podobne ako Google Maps. Ak chcete hlasovú navigáciu a 3D mapy, musíte platiť. Značná výhoda aplikácie však je skutočnosť, že navigácia funguje kompletne v off-line režime - aj mapy, aj vyhľadávanie adresy, resp. bodu POI aj vypočítanie trasy prebieha bez nutnosti internetového pripojenia.

Android - play.google.com

iOS - itunes.apple.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať