Predstavujeme zaujímavé produkty, projekty a startupy

0

IT PRODUKT: Slido

Webová aplikácia Slido sa zameriava na interakciu s publikom počas podujatí alebo mítingov. Otvára priestor pre organizátorov, aby už aj počas vystúpenia rečníkov mohli zbierať otázky a názory publika, ktoré sa prostredníctvom notebooku a projektora zobrazujú na premietacom plátne. Prináša to okamžitú spätnú väzbu, nápady a myšlienky a pomáha sprostredkovať efektívny dialóg medzi prezentujúcim a publikom. Používanie aplikácie je jednoduché a pohodlné, keďže využíva mobilné telefóny publika. Šetrí tak čas organizátorov, prostriedky na asistentky s mikrofónom a odstraňuje strach z pýtania sa, čím sa zozbiera viac podnetov/otázok. Okrem toho aplikácia umožňuje aj hlasovanie ako efektívny nástroj na obnovenie pozornosti publika. Na firemných podujatiach zasa poskytuje zamestnancom možnosť klásť vedeniu spoločnosti otázky, na ktoré by inak nemuseli nabrať odvahu alebo na ne nemali inokedy príležitosť. To pomáha vo firmách vytvárať otvorenú a transparentnú kultúru.

Slido od spoločnosti sli.do, s. r. o., bol jeden zo semifinalistov súťaže IT produkt roka 2018.

IT PROJEKT: Lepšia obec

Projekt Lepšia obec chce mestám a obciam na Slovensku poskytovať funkčné, komplexné cloudové riešenie CRM s aplikáciami pre občanov, úrad a servisných technikov, ktoré ich prenesie do doby smart cities. Na základe dlhoročných skúseností s vývojom mobilných riešení CRM pre podnikový sektor vznikli upravené riešenia, ktoré by mestá a obce na Slovensku v plnej funkcionalite získali zadarmo. Občania týchto miest budú môcť potom lepšie participovať na živote v ich meste alebo obci či prispievať k transparentnosti pri ich riadení. Občania môžu posielať prostredníctvom aplikácie v mobile upozornenia na problémy a poškodené miesta na verejnom priestranstve, sledovať, ako sa ich podnet rieši, v akom je stave. Po vyriešení ho mestský úradník označí ako hotový a obyvateľ, ktorý ho nahlásil, o tom dostane avízo. Úradom sa pomocou moderných technológií zefektívni a zjednoduší práca, pretože po tom, ako pracovník miestneho úradu pridelí nahlásený problém servisnému technikovi, ten môže priamo v aplikácii dokumentovať priebeh a finalizáciu opravy. Záznam o vyriešení problému odošle naspäť na mestský úrad. Takto sa dajú mnohé podnety občanov spracovať rýchlo, intuitívne a ľahko.

Riešenie je založené na technológii Resco Field Servise s offline režimom a multiplatformovou aplikáciou.

Projekt Lepšia obec z dielne spoločnosti Resco, spol. s r. o., bol semifinalistom súťaže IT projekt 2018.

 

STARTUP: Sponsor-Hunter

Nová aplikácia sa zameriava na adrenalínové športy, napríklad skateboarding, freestly scooter, BMX a pod. Ide o kombináciu reálnej a online zábavy, keďže športovci plnia úlohy v reálne existujúcich priestoroch, určených na kolieskové športy (skate parky) s online hodnotením. To si dokážu vymeniť za bonusy od partnerov startupu. Primárnym cieľom startupu je teda vytvoriť špecializovanú sociálnu sieť pre mládež, kde si bude môcť porovnávať svoje úspechy v online aj skutočnom prostredí. Okrem obchodného prínosu pre športovcov či skateshopy by mala aplikácia zvyšovať bezpečnosť mladých ľudí aj tým, že ich sústredí na miesta, kde neničia verejný majetok, prípadne neohrozujú seba alebo okoloidúcich. Aplikácia takisto podporuje turistický ruch formou zvyšovania motivácie mládeže navštíviť miesta, na ktoré doteraz nemali dôvod prísť.

Sponsor-Hunter sa stal finalistom súťaže inovatívnych nápadov Máš nápad? Prezentuj svoj startup!

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
startup produkt projekt Slovensko

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať