Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Predstavujeme slovenské startupy: sli.do – na konferenciách už nebude nuda

0

Ak nechcete, aby na vašej prednáške či konferencii publikum zívalo od nudy, treba mu dať príležitosť aktívne sa zapojiť do diania. Práve túto myšlienku rozvíja začínajúca slovenská spoločnosť Sli.do. Jej rovnomenné riešenie žalo úspechy na londýnskom podujatí Event Technology Awards.

Spoločnosť si odniesla víťazstvo v kategórii Best New Event Technology Start Up. „Je to pre nás obrovská česť a skvelé zavŕšenie úspešného roka," vyjadril sa k oceneniu Peter Komorník, jeden zo zakladateľov služby a generálny riaditeľ spoločnosti.

Sli.do umožňuje účastníkom konferencie hlasovať a klásť otázky v reálnom čase pomocou mobilného telefónu, notebooku či tabletu. Na sprevádzkovanie sli.do potrebujete len počítač či notebook, projektor a stabilné pripojenie Wi-Fi. Všetky otázky účastníkov sa najprv objavia na paneli správcu systému, po zapnutí funkcie moderátora si možno vybrať, ktoré z nich sa zobrazia aj na interaktívnej tabuli. Všetky nastavenia sa vykonávajú cez webové rozhranie.

IMG_5300.jpg

Webovú aplikáciu sli.do možno použiť okrem kladenia otázok aj na hlasovanie, uskutočnenie ankiet a prieskumov verejnej mienky, pričom prieskumy sa aktualizujú naživo na projekčnom plátne alebo interaktívnej tabuli.


K dispozícii sú tri verzie sli.do. Tá základná (Enjoy) je zadarmo, stredná (Pro) stojí 249 eur a najvyššia a najdrahšia (Premium) 549 eur. Službu sli.do na svojich podujatiach využili už aj známe spoločnosti ako Oracle, SAP, KPMG, Telefónica O2 a používa ju aj Google.

Investors elections.jpg

O sli.do sme sa porozprávali s jej CEO, ktorým je Peter Komorník

FB profile new.jpg

Ako dlho trval vývoj a koľko ľudí na tom pracovalo?

Na produkte pracujeme už takmer rok a pol. Na produkte pracujeme už takmer rok a pol. Prvý rok sme boli v tíme full-time traja, z toho jeden programátor. Od leta už nás je sedem, z toho traja programátori. Momentálne hľadáme do tímu ďalších 1-2 šikovných programátorov a jedného marketéra.

Aké boli najväčšie prekážky?

Asi pol roka nám trvalo, kým sme zistili, čo vlastne naši zákazníci chcú. Náš pôvodný produkt bol totiž zameraný na spätnú väzbu po prezentáciách. Potom sme museli získať prvých zákazníkov, ktorí produkt využijú a poskytnú nám dôležitú spätnú väzbu. A počas celého toho obdobia nebolo ľahké vytrvať a veriť, že robíme užitočnú vec, ktorá má zmysel a potenciál. Niekedy koncom minulého roka sme mali krátke obdobie, keď sme seriózne zvažovali, ako ďalej a či ideme naozaj správnou cestou. Našťastie sme to prekonali a začiatkom roka sa začali veci hýbať správnym smerom.

Aké zlepšenia sli.do pripravujete?

Noviniek a prekvapení chystáme plno :-). V oblasti interakcie na konferenciách a prezentáciách existuje stále obrovský priestor na inovácie a máme v úmysle byť jedným z lídrov v tomto smere. Najbližšie plánujeme spustiť integráciu sli.do s inovatívnym prezentačným nástrojom Prezi. Prví záujemcovia sa môžu registrovať už teraz na http://www.sli.do/polls-for-prezi.

Aké máte ďalšie plány (samostatné fungovanie, joint venture, predaj)?

Podarilo sa nám získať investíciu, ktorú plánujeme využiť na ďalší rozvoj produktu a expanziu na kľúčové trhy v budúcom roku. Našou víziou je radikálne zefektívniť komunikáciu na podujatiach na celom svete. Veríme, že ak o 5 rokov prídete na nejakú konferenciu, kde nebudete mať možnosť voľne sa zapojiť do diskusie a vyjadriť svoj názor, bude sa to vnímať ako obrovské zlyhanie zo strany organizátora. Dúfame, že sli.do bude jedným z lídrov tohto trendu.

Pridať komentár