Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Predstavujeme slovenské startupy: Wishlio

0

Vizitka:

Rok vzniku nápadu a vytvorenia tímu: 2015

Abstrakt inovácie: Wishlio je webová aplikácia, ktorá umožňuje používateľom zbierať si všetky želania na jednom mieste. Pridávanie želaní do aplikácie je veľmi jednoduché – stačí, keď si používateľ skopíruje produktový odkaz z e-shopu, vloží do aplikácie a systém už o ňom automaticky načíta jeho základné údaje. Jednotlivé želania si používateľ môže triediť do zoznamov a následne ich zdieľať s kamarátmi, rodinou alebo kýmkoľvek. Veľmi jednoducho im tak dá tip na darček a ušetrí im čas a peniaze pri výbere.

Počet členov tímu na začiatku a teraz:
4
Spôsob financovania:
Z vlastných zdrojov
Najväčšie výzvy a prekážky v čase vývoja:
Veľkou výzvou pre nás bolo spustenie aplikácie pred Vianocami minulý rok a momentálne to je overenie záujmu používateľov o našu aplikáciu.

Najväčšou prekážkou bolo vyvinúť systém na automatické načítavanie údajov o produkte tak, aby fungoval pri všetkých e-shopoch. Vzhľadom na to, že tento systém sa sám učí a zvyšuje tak presnosť pri každom načítavaní, sa táto funkcionalita stále vyvíja.

Ako ich prekonali, kto im pomohol
Všetky prekážky prekonávame spoločne v tíme, ktorý sa veľmi dobre dopĺňa či už z technickej, obchodnej, alebo marketingovej stránky. Veľká výhoda sú pre nás skúsenosti z predošlých projektov a analýza správania používateľov v prostredí aplikácie.

Celkový objem investícií do vývoja:
Ak hovoríme naozaj len o vývoji aplikácie, investovali sme do toho veľa nášho času a úsilia. Nemáme to peňažne vyčíslené.
Rok založenia komerčnej firmy:
2015
Priama konkurencia vo svete:
wishlistr.com, zelania.sk, dejmidarek.cz

Webová aplikácia Wishlio slúži používateľom primárne na zbieranie a ukladanie si želaní na jednom mieste. Jednotlivé želania si môžu triediť do zoznamov a následne ich aj zdieľať so svojou rodinou alebo známymi. Týmto jednoduchým spôsobom môže dať každý svojmu okoliu tip na darček, ktorý by ho určite potešil, a ušetriť im tak čas pri rozhodovaní a peniaze minuté za menej želaný darček. Používatelia majú možnosť takisto zdieľať zoznam, ak potrebujú poradiť pri výbere. Pridaním komentára alebo hodnotenia ku každému produktu tak môžu dostať veľmi rýchlo spätnú väzbu a lepšie sa rozhodnúť pred kúpou. Na pridanie želania stačí skopírovať odkaz produktu do aplikácie alebo využiť Wishlio záložku. Systém automaticky načítava najdôležitejšie údaje o produkte – názov, obrázok, cenu. V prípade, že sa údaje nenačítajú správne, používateľ má možnosť vložiť informácie manuálne. Keďže aplikácia je plne responzívna, možno ju používať na akomkoľvek zariadení – mobile, tablete alebo počítači.

Momentálne máme spustenú aj testovaciu prevádzku s e-shopmi Nahodsa.sk, eknihy.guru, xhekpon.cz, ktoré využívajú Wishlio ako zoznam želaní pre svojich zákazníkov. Zákazníci tak majú možnosť pridávať si produkty do svojich zoznamov priamo z týchto stránok. Zároveň od nás budú dostávať špeciálne ponuky na nákup v daných e-shopoch, čím by sme chceli zvýšiť počet objednávok pre jednotlivé obchody. Veríme, že sa nám naša teória v dohľadnom čase potvrdí a budeme tak môcť Wishlio ponúkať aj ako inteligentný nástroj pre e-shopy, ktorý im dokáže zvýšiť predaj.

Aplikácia je stále vo vývoji. Neustále zlepšujeme systém načítavania údajov o produktoch a pridávame rôzne nové funkcionality, ako napríklad možnosť rezervovať si produkt v zdieľanom zozname, aby sa náhodou nestalo, že niekto dostane dva rovnaké darčeky. Takisto pripravujeme možnosť vytvorenia verejných profilov napríklad pre e-shopy, značky, blogerov atď., ktorí si budú môcť vytvárať zoznamy produktov či outfitov. Používatelia si tak budú môcť priamo z týchto zoznamov pridať obľúbené produkty do svojich vlastných zoznamov, hodnotiť dané produkty alebo komentovať a hlavne budú mať voľný prístup do všetkých vytvorených zoznamov.

V súčasnosti rozbiehame aj spoluprácu so svadobnými salónmi, ktoré budú ponúkať Wishlio ako nástroj na vytvorenie zoznamu svadobných darov.

Wishlio je zatiaľ dostupné len v slovenskom jazyku, ale máme v pláne postupne rozšíriť svoje zameranie aj do ďalších krajín.

Pridať komentár