Predstavujeme Galaxy Z Flip 5G: Prezentujte sa štýlovým skladacím smartfónom s podporou 5G

Tlačové správy
0

Predstavujeme Galaxy Z Flip 5G: Prezentujte sa štýlovým skladacím smartfónom s podporou 5G

Spoločnosť Samsung pridáva k svojmu najnovšiemu skladaciemu zariadeniu špičkový výkon a konektivitu technológie 5G.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila Galaxy Z Flip 5G, zariadenie kombinujúce šikovný smartfón s bleskovou rýchlosťou technológie 5G, ktorá prináša úplne nové zážitky pri používaní mobilných zariadení[1]. S rozširovaním 5G sietí po celom svete ľudia teraz pociťujú dopad, aký môže mať 5G na mobilné prostredie tým, že im pomáha viac zdieľať, viac hrať alebo viac a rýchlejšie pracovať. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy Z Flip 5G je 1 549 € a bude dostupný v šedej Mystic Grey a bronzovej Mystic Bronz farbe. Dostupnosť na slovenskom trhu bude oznámená neskôr.

„Spoločnosť Samsung pokračuje v odovzdávaní prednosti 5G do rúk užívateľov. Snažíme sa neustále sprístupniť túto technológiu čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal Dr. TM Roh, prezident a vedúci oddelenia mobilných komunikácií v Samsung Electronics. „Sme radi, že sme mohli do Galaxy Z Flip pridať novú generáciu rýchlosti a konektivity a rozšíriť tak naše portfólio 5G zariadení, ktoré pomáhajú ľuďom robiť viac toho, čo majú radi.“

Výkonnejšia nová generácia

Galaxy Z Flip priniesol štýlový a kompaktný dizajn, ktorý plní záväzok spoločnosti Samsung rozširovať kategóriu skladacích zariadení. Galaxy Z Flip 5G teraz pridáva do ohybných zariadení veľkosti dlane vysoké rýchlosti technológie 5G, takže môžete oveľa ľahšie zostať v kontakte s fanúšikmi, priateľmi a rodinou.

Galaxy Z Flip 5G je prvým zariadením série Samsung Galaxy, ktoré je vybavené mobilnou platformou Qualcomm® Snapdragon™ 865 Plus 5G. Táto nová platforma maximalizuje prínos 5G vďaka zvýšenému výkonu, ktorý umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie spracovanie dát s ostrejšími obrázkami vďaka vylepšenému vykresľovaniu grafiky.

Vylepšený dizajn a štýl

Galaxy Z Flip 5G ponúka rýchlosť 5G bez zvýšenia veľkosti a upevňuje si tak svoju pozíciu jedného z najelegantnejších a najkompaktnejších dostupných skladacích smartfónov s 5G. Spoločnosť Samsung pridala komponenty potrebné pre podporu konektivity 5G pri zachovaní elegantného a netradičného tvaru Galaxy Z Flip pre maximálnu prenosnosť. Galaxy Z Flip 5G je dodávaný v dvoch nových prémiových farbách - šedej Mystic Grey a bronzovej Mystic Bronze; všetko je zakryté sklom s jemne matným povrchom, ktorý je na dotyk mäkký a zároveň minimalizuje zachytávanie odtlačkov prstov.

Vylepšené možnosti skladania

Od chvíle, kedy bol Galaxy Z Flip prvýkrát uvedený na trh vo februári 2020, ľudia využívali jeho revolučný tvar, aby ho mohli používať novými netradičnými spôsobmi - napríklad robiť viac aj bez použitia rúk. Odvtedy spoločnosť Samsung priebežne aktualizovala užívateľské prostredie tak, aby mohli ľahšie zachytávať, zobrazovať, komunikovať a zdieľať obsah s priateľmi a blízkymi. Vďaka týmto vylepšeným funkciám môžu teraz využívať to najlepšie z Galaxy Z Flip tiež majitelia Galaxy Z Flip 5G.

  • Režim Flex - Jednoduché súčasné prehliadanie a ovládanie obsahu pomocou prispôsobeného používateľského rozhrania Galaxy Z Flip, ktoré využíva jeho jedinečnú schopnosť naklápania vpred. Keď prístroj voľne stojí, displej sa automaticky rozdelí na dve 4-palcové obrazovky, takže si môžete prezerať obsah v hornej polovici prístroja a ovládať ho v dolnej polovici[2].
    • YouTube v režime Flex - Vďaka režimu Flex môžete sledovať svoj obľúbený kanál na YouTube bez použitia rúk. Počas streamovania obsahu v hornej polovici zariadenia môžete v jeho dolnej polovici zároveň prechádzať stránky, čítať popisy a komentáre. Navyše si môžete so svojím Galaxy Z Flip 5G užiť štyri mesiace služby YouTube Premium pre ničím nerušený zážitok[3].
    • Vylepšené možnosti fotografovania a natáčania v režime Flex - S Galaxy Z Flip je teraz ešte jednoduchšie robiť snímky z vyšších alebo nižších uhlov. Či už chcete nahrávať videozáznamy zospodu alebo vytvárať pestré fotografie vášho jedla zhora, v režime Flex jednoducho prepnete dvojitým kliknutím okno náhľadu kamery z hornej na dolnú polovicu displeja.
  • Multitasking - Zvládajte ľahko viac úloh naraz v režime Multi-Active Window pomocou lišty Multi-Window Tray pre pretiahnutie aplikácií, ktoré chcete používať.[4]
    • App Pair - Pomocou funkcie párovania aplikácií na lište Multi-Window Tray môžete ľahko spúšťať a používať dve aplikácie naraz, takže keď budete chcieť napríklad zdieľať fotografie s priateľom, spustí sa súčasne aplikácia pre prehliadanie fotografií a komunikáciu.
    • Multi-window Tray - Táto lišta je teraz integrovaná do bočného panelu pre pohodlnejšie používanie a umožňuje prístup k viac aplikáciám.

Ďalšie informácie o Galaxy Z Flip 5G môžete nájsť na news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.

 

Špecifikácie Samsung Galaxy Z Flip 5G

 

Špecifikácie Galaxy Z Flip 5G

Displej

Hlavný displej

Uhlopriečka 6,7" (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9) Infinity Flex Display

2636 × 1080

425 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

Vonkajší displej

1,1" (2,8 cm) Super AMOLED Display

300 × 112

303 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia kvôli zaobleným rohom.

Rozmery a hmotnosť

Zatvorený

73,6 × 87,4 × 17,4 mm (pánt) – 15,4 mm (voľný koniec)

Otvorený

73,6 × 167,3 × 7,2 mm – 6,9 mm (displej)

* Hrúbka Galaxy Z Flip v otvorenom stave nezahŕňa rám hlavného displeja.

Hmotnosť

183 g

Fotoaparát

Predný fotoaparát

10Mpx selfie fotoaparát: F2,4

Veľkosť pixelov: 1,22 μm

Uhol záberu: 80˚

Zadný duálny fotoaparát

12Mpx ultraširokouhlý fotoaparát: F2,2

Veľkosť pixelov: 1,12 μm

Uhol záberu: 123˚

12Mpx širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Veľkosť pixelov: 1,4 μm

Uhol záberu: 78˚

Optická stabilizácia obrazu (OIS) pre zadný širokouhlý fotoaparát

Až 8× digitálny zoom

Podpora nahrávania vo formáte HDR10+

Kontinuálne automatické ostrenie

AP

7nm 64-bitový 8-jadrový procesor

※ 3,09 GHz (max. frekvencia) + 2,40 GHz + 1,8 GHz

Pamäť

8 GB RAM a 256 GB interný úložný priestor

* Skutočná dostupná kapacita úložného priestoru závisí od predinštalovaných programov.

Batéria

Duálna batéria 3300 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 3200 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

Dobíjanie

Rýchle dobíjanie pomocou kábla alebo bezdrôtovo*

Wireless PowerShare**

* Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC. Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC

** Wireless PowerShare pracuje s väčšinou zariadení s certifikáciou Qi. Zdieľané nabíjanie vyžaduje minimálne 30 % nabitia batérie. Rýchlosť a účinnosť nabíjania závisí od zariadenia. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, krytmi alebo zariadeniami iných výrobcov. Ak máte problémy s pripojením alebo pomalým dobíjaním, zložte zo všetkých zariadení ochranný kryt. Môže ovplyvňovať príjem hovorov alebo dátové služby, záleží od podmienok vo vašej sieti.

OS

Android 10

Sieť

5G*: 5G Non-Standalone (NSA), 5G Standalone (SA), Sub6, Dynamic Spectrum Sharing (DSS)

 

LTE**: Enhanced 4×4 MIMO, až po 6CA, LTE Cat.20

Download až 2,0 Gb/s / Upload až 200 Mb/s

* Vyžaduje optimálne 5G sieťové pripojenie, dostupné na vybraných trhoch. Dostupnosť a podrobnosti zistíte u svojho operátora. Rýchlosť sťahovania a streamovania sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa obsahu, pripojenia k serveru a ďalších faktoroch.

** Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny, operátora a užívateľskom prostredí.

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE až 2Mb/s), USB Type-C, NFC, lokalizácia (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

 
 

[1] Rýchlosti 5G sa líšia a vyžadujú optimálnu sieť a pripojenie (faktory zahŕňajú frekvenciu, šírku pásma, zaťaženie); dostupnosť zistíte u operátora.

[2] Režim Flex funguje zaručene v rozmedzí uhlov 75 až 115 stupňov; širšie rozmedzie uhlov môže byť použiteľné v závislosti na prostredí a prípade použitia.

[3] Pri nákupe s týmto oprávnením. Len pre nových používateľov (bez predchádzajúcej skúšobnej verzie služby YouTube Premium, YouTube Music Premium, YouTube Red alebo Hudba Google Play). Nárok na použitie v aplikácii YouTube na podporovaných zariadeniach je možné uplatniť od 14. februára 2020 do 5. apríla 2021 do 23:59 PST. Môže byť kedykoľvek zrušené. Za len čiastočne využité obdobie nie sú vrátené žiadne náhrady. K dispozícii na všetkých trhoch, kde je k dispozícii služba YouTube Premium. Úplné podmienky nájdete na https://www.youtube.com/premium/restrictions

[4] Režim Multi Active Window pracuje s vybranými aplikáciami; počet kompatibilných aplikácií od vývojárov tretích strán sa stále zväčšuje.

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať