Image
30.5.2018 0 Comments

Predstavenie slúchadlovej holografie Super X-Fi™ na Computex 2018

Spoločnosť Creative dnes oznámila predstavenie svojej ocenenej prelomovej Super X-Fi technológie na výstave Computex 2018 v Taiwane. Podujatie sa bude vysielať naživo všade vo svete.

Cieľom Super X-Fi  je transformovať akým spôsobom rozhlasové a televízne stanice, rovnako ako aj poslucháči vnímajú naživo vysielaný obsah. So Super X-Fi môžeme zažiť rovnakú hudobnú skúsenosť akú nám ponúka počúvanie v hudobnom štúdiu prostredníctvom špičkového systému s viacerými reproduktormi  - rovnakú hĺbku, detail, zvukovú stopu, trojrozmernosť,  príťažlivosť a autentickosť. Je to ako kúzlo 3D holografie, ale v audiu a pre slúchadlá.

Super X-Fi technológia je flexibilná a implemetovaná ako hardvérové riešenie rovnako ako aj softér integrovaný do rôznych aplikácií, ako napr. live-streaming aplikácie. Predchádzajúc blížiacemu sa spusteniu Super X-Fi v Q3 2018 spoločnosť Creative rozšírila svoje aktivity, ktorých cieľom bolo zaradiť Super X-Fi do používateľskej základne medzinárodných vysielajúcich partnerských platforiem.

,,Spotreba zábavného obsahu sa rapídne rozvíja všade vo svete. Streamovanie obsahu sa stáva novou normou. Live-streaming s jej pridaným prvkom interaktivity vynáša túto formu zábavy na úplne nový level. A Super X-Fi môže pridať strhujúci nový prvok - prvok intimity,‘‘ povedal Sim Wong Hoo, CEO spoločnosti Creative.

‘’Super X-Fi umožní zvukový zážitok paralelný pocitu zo skutočného stretnutia so svojím idolom. Tento zážitok bude taký intímny, že fanúšikovia získajú pociť, že predstavenie sa odohráva priamo pred nimi, v rovnakej miestnosti. A akékoľvek slúchadlá pre nich prestanú existovať. Verím, že táto nová magická technológia bude znamenať zmenu pre mnohých. A čo sa tyka live-streaming platforiem, Super X-Fi bude jednoducho predstavovať úplnu zmenu.‘

,,Na úvod sme skutočne nadšení zo spolupráce so stovkami účastníkov, ktorí budú viesť živý prenos v Taiwane a ďalej pokračovať v spolupráci zahrňujúcu ďalšie desiatky tisícov z nich s cieľom predstaviť Super X-Fi širšiemu publiku. Čoskoro budú mať vďaka Super X-Fi desiatky miliónov fanúšikov možnosť zažiť úplne nový druh takéhoto audia,‘‘ dodal Sim.

SUPER X-FI Event Highlights

  • Predstavenie Super X-Fi sa bude konať na Computex v Taiwane, od 9:30 do 18:00, 5. – 8. júna 2018 v miestnosti č. 610, TWTC Nangang Exhibition Hall.
  • Vedúce rozhlasové a televízne stanice a Influenceri si výnimočne vypočujú Super X-Fi Demo po prvýkrát v Ázii, mimo Singapúru. 
  • Live-streaming vysielania budú prebiehať denne od 10:00 do 18:00.  Viac z vysielania nájdete na sxfi.com/live kde sa dozviete ako hodnotia  Super X-Fi poprední Live-Streaming predstavitelia.

Predplatné PC REVUE 2019

Ako Super X-Fi funguje
Predstavte si počúvanie zvuku prostredníctvom systému viacerých reproduktorov v divadle a možnosť znovu obnoviť tento zážitok, tú istú hĺbku, detail, zvukovú stopu, trojrozmernosť,  príťažlivosť a jeho autentickosť a omnoho viac. Je to ako kúzlo 3D holografie, ale v audiu a pre slúchadlá.

Využitím špičkovej technológie presnosti, ktorá mapuje akustiku audio systému premietajúceho zvuk do ľudského ucha v trojrozmernom priestore, Super X-Fi citlivo transorumuje tento súbor informácií do rovnako dych berúceho zvuku v slúchadlách.

Každý počujeme zvuk inak, závisiac od tvaru nášho ucha a štruktúry hlavy. Super X-Fi rovnako využíva umelú inteligenciu na zmapovanie tvaru ucha a hlavy jednotlivca a prostredníctvom zložitého algoritmu , Super X-Fi  vyhodnocuje informácie  o tvare hlavy  a uší s dynamikou používaných slúchadiel s cieľom vytvoriť zvukovú stopu.

Séria hardvérových riešení Super X-Fi vrátane dongle a slúchadiel je plánovaná na Q3. Predtým bude k dispzícii bezplatná aplikácia Super X-Fi. Pre viac informácií navštívte stránku www.sxfi.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá