Image
11.5.2016 1 Comments

Predikcie na 23. storočie: Ľudia osídlia Mars aj Venušu a budú sa dožívať viac ako 120 rokov

Projekt Future Timeline sa snaží načrtnúť obraz sveta v budúcnosti, a to blízkej i vzdialenej. Začiatkom roka sme vám ponúkli niekoľko predpovedí na najbližšie roky a desaťročia. Teraz s ním nazrieme do oveľa vzdialenejšej budúcnosti. Čo teda prinesie 23. storočie?

V celej Slnečnej sústave aj okolitom medzihviezdnom priestore dôjde k významným zmenám vplyvom umelej inteligencie na vysokej úrovni. Všetko dianie na Zemi bude pod kontrolou superinteligentných subjektov, tvorených miliardami vzájomne prepojených anorganických myslí.  Rýchlosť a rozsah ich práce je pre nás nepredstavitelná, globálne problémy, ktorých riešenie v minulosti trvalo roky a desaťročia, môžu byť vyriešené za niekoľko hodín či minút, ba aj rýchlejšie.

Médium predtým známe ako internet sa rozvinulo do hĺbky a pre niektorých ľudí úplne nahradilo fyzickú realitu. Reverzné inžinierstvo v spojení s pokročilými nanotechnológiami umožňuje ľudskej mysli úplne sa oddeliť a ponoriť sa do digitálneho prostredia. Dianie vo virtuálnych svetoch prebieha oveľa rýchlejšie ako v reálnom čase, čo ponúka určitý druh nesmrteľnosti.

V roku 2250 bude ľudstvo využívať už všetky dostupné zdroje energie na našej planéte, dosiahne prvý stupeň Kardašovovej stupnice.

Obrovské množstvo dostupných zdrojov znamená, že vojnové konflikty, chudoba a choroby sú minulosťou. Vedomosti a vzdelanie sú k dispozícii každému zadarmo, čo prispieva k rozvoju kultúry dôvery a spolupráce. Vďaka technickým objavom je tradičné zamestnanie zastarané. Ľudia sa venujú rozvoju vlastnej osobnosti, tvorivým a voľnočasovým aktivitám bez toho, aby museli pracovať.

Na Marse a Venuši prebiehajú programy ich „spozemšťovania“, na Marse sa vybudovalo už množstvo veľkých miest. Aj Mesiac má milióny stálych obyvateľov. Plynové obry a ich mesiace sú sídlami mnohých vedeckých staníc. Kuiperov pás sa preskúmal a katalogizoval a pásmo planétok ponúka nevýslovné zdroje na ťažbu. Za Oortovým mrakom sa vybuduje obrovská sieť ďalekohľadov. Nové formy pohonu umožnia vyslanie vesmírnych lodí s posádkou na preskúmanie susedných hviezd, ako je  Alfa Centauri a ďalšie, a ich trvalé osídlenie.

A ešte pár predikcií do vzdialenejšej budúcnosti:

Rok 2500 – prostredie Marsu bude premenené na pohostinnejšie, podobné podmienkam na Zemi
Rok 2600 – plasty a iné odpadové produkty miznú zo zemskej biosféry
Rok 2700 – Venuša bude prispôsobená podmienkam na Zemi
Rok 3000 - čisto biologickí ľudia budú vysokí viac ako 2 metre a budú sa dožívať viac ako 120 rokov
Rok 3100 – ľudstvo sa dostane do fázy civilizácie 2. typu podľa Kardašovovej stupnice
Rok 4000 – počítačová veda dosiahne svoj konečný potenciál

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum 5

Štúdia: Rozsiahla obnova lesov by mohla výrazne spomaliť globálne otepľovanie

10.07.2019 00:05

Už neraz sme počuli, že výsadba stromov môže pomôcť zachrániť svet pred globálnym otepľovaním. Teraz sú k dispozícii aj údaje o tom, že ak vysadíme správne druhy stromov v správnych pôdnych typoch po ...

Výskum 1

Nanoorganizmy poháňané svetlom konzumujú oxid uhličitý a vytvárajú ekologické plasty a ešte aj palivo

04.07.2019 00:05

Výskumníci z University of Colorado Boulder vyvinuli nanobiohybridné organizmy, ktoré dokážu premieňať oxid uhličitý zo vzduchu a dusík na rôzne plasty a palivá. Využitím kvantových bodiek aktivovanýc ...

Výskum

Vedci teleportovali kvantovú informáciu v diamante

03.07.2019 00:05

Výskumníci z Yokohama National University bezpečne teleportovali kvantové informácie v rámci diamantu. Ich štúdia môže mať veľký vplyv na kvantovú informačnú technológiu – budúcnosť toho, ako sa citli ...

q

1 Comments

  1. Kalman reakcia na: Predikcie na 23. storočie: Ľudia osídlia Mars aj Venušu a budú sa dožívať viac ako 120 rokov
    12.5.2016 17:05
    To je secko pekne ale pokial tu budu najbohadsi ludia na svete rody ktore drzia 90 % penazi celeho sveta nikdy toto nebude. Uz za teslu to mohlo uplne vizerat inak keby ho neokradli a nespravili zneho kok tka .
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá