S_042020 S_042020 S_042020

Predaje smartfónov s Windows Phone predbiehajú iPhone – Nokia sa vracia do hry

Prieskumy trhu
0

Vojna medzi platformami, zdá sa, zúri naplno. Ešte približne pred rokom bolo všetko len Android vs. iOS. Ostatné platformy nemali veľké zastúpenie na trhu. No teraz je tomu, zdá sa, koniec.

iOS-vs-Android-vs-WP.jpg

Je tu Nokia a Windows Phone. Asi v 24 krajinách sveta sa smartfóny Nokia s OS Windows Phone predávajú veľmi dobre a niekde predajcovia vykazujú dokonca vyššie tržby, než tvoria predaje zariadení iPhone postavených na platforme iOS. Nokia si tak so zariadeniami s Windows Phone drží silnú pozíciu na svetovom trhu so smartfónmi. Podľa správy uverejnenej vo Forbes ide o krajiny ako Čile, Kolumbia, Česká republika, Egypt, Ekvádor, Fínsko, Grécko, Maďarsko, India, Taliansko, Keňa, Kuvajt, Malajzia, Mexiko, Nigéria, Pakistan, Peru, Poľsko, Saudská Arábia, Južná Afrika, Thajsko, Ukrajina, Spojené arabské emiráty a Vietnam.

Nokia-Lumia-devices.jpg

Na 14 z týchto trhov vrátane Indie tieto zariadenia na báze Windows Phone dosahujú výrazný rast a dostali sa dokonca na druhé miesto v predajnosti. Zoznam zahŕňa Čile, Českú republiku, Fínsko, Taliansko, Grécko, Maďarsko, Malajziu, Mexiko, Poľsko, Južnú Afriku, Thajsko, Ukrajinu a Vietnam.

Nokia-lumia-devicess.jpg

Podľa kvartálových výsledkov z trackera IDC získal Windows Phone v 3. štvrťroku 2013 medziročný nárast až 156 %. Z toho 93,2 % tvorili zariadenia značky Nokia. Windows Phone však obsadil 3. pozíciu medzi mobilnými OS. Prvý je Android, nasledovaný iOS a až na treťom mieste nájdeme Windows Phone. Správa tiež hovorí, že vďaka nízkej cene tvorili smartfóny Lumia 520/521 až 42,4 % všetkých zásielok.

Nokia_Lumia_521.jpg

Ďalšia správa z World Panel Kantar hovorí:

„OS Windows Phone zažíva rýchly rast a už teraz predstavuje 10,2 % európskych predajov smartfónov."

Zdroj: Svet IT

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať