Image
12.3.2018 0 Comments

Predaje nositeľnej elektroniky rastú. Apple vedie rebríček ale najviac rastie Huawei. Takéto je poradie výrobcov

Dopyt po nositeľnej elektronike stále rastie, hoci tieto zariadenia nezaznamenali taký veľký rozmach, ako sa očakávalo. Podľa štatistík spoločnosti IDC sa v roku 2017 dodalo na trh 115 miliónov kusov wearables, čo je 10-percentný medziročný nárast.

Dominantné postavenie na trhu má Apple, ktorý vlani dodal na trh 17,7 milióna takýchto zariadení a jeho trhový podiel bol 15,3 %, čo je oproti roku 2016 nárast o 55,9 %. Darilo sa mu najmä v poslednom štvrťroku, keď jeho trhový podiel dosiahol 21 %. Vďačí za to hlavne silnému predaju Apple Watch Series 3. Ako poznamenáva IDC, štvrtý kvartál bol vlastne prvým štvrťrokom, keď Apple stál na pozícii trhového lídra po tom, čo strávil niekoľko štvrťrokov na pozícii tesne za spoločnosťami Fitbit alebo Xiaomi.

Čínske Xiaomi dodalo vlani na trh 15,7 milióna wearables, čo je približne na rovnakej úrovni ako v prechádzajúcom roku, no veľký pokles si pripísal Fitbit, ktorého vlaňajšie dodávky predstavovali 15,4 milióna kusov, čo je medziročne významný prepad o -31,6 %. Napriek horším dosiahnutým výsledkom si spoločnosť vytvára priestor na budúci rast hlbším zameraním na zariadenia na sledovanie zdravia.

Skokanom 4. štvrťroka bol čínsky Huawei, ktorý zaznamenal najväčší medziročný nárast z vedúcej päťky, a to až o 93,2 %. Spoločnosť je však zameraná hlavne na Čínu, čo je podľa IDC „trochu na škodu“, keďže značka mierne ustupovala na svetovej scéne. Dodávky Xiaomi boli pomerne stabilné, hoci aj táto firma predáva prevažne čínskym zákazníkom a len menej ako 15 percent jej zásielok mieri mimo krajiny. Aj pre Garmin je charakteristický mierny nárast, ktorý sa však dá pripísať skôr rýchlemu rastu predaja jeho smart hodiniek ako jeho základným zariadeniam na sledovanie aktivity.

Zaujímavé je to, že najväčší podiel na trhu má kategória Ostatní, z ktorej v roku 2017 pochádzalo až 55,5 milióna zariadení. To znamená, že viac ako 40 percent nositeľných zariadení naďalej prichádza od menších hráčov. Ich tendencia je však klesajúca, pretože väčšie značky, najmä Apple, stále rastú.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Najnovšie uniknuté snímky ukazujú celú sériu modelov Huawei P20. Poznáme očakávané ceny

12.03.2018 00:15

Len nedávno sme písali o uniknutých informáciách týkajúcich sa prichádzajúceho smartfónu Huawei P20. A teraz zdroj dôveryhodných únikov Evan Blass zverejnil ďalšie veľmi presvedčivé snímky. Zobrazujú ...

Inovácie

Google chce naučiť čo najviac ľudí pracovať s umelou inteligenciou a strojovým učením

05.03.2018 00:15

Strojové učenie a umelá inteligencia patria dnes k najväčším témam vo svete technológií. Google sa snaží sprístupniť tieto oblasti čo najviac ľuďom prostredníctvom novej webovej stránky Learn with Goo ...

Inovácie

Google bude prenajímať vlastný cloud procesorov TPU pre umelú inteligenciu.

15.02.2018 00:10

Cena je 6,50 dolára na hodinu Google v rámci služby Google Cloud Platform (GCP) sprístupnil v týchto dňoch beta verziu svojich procesorov na akceleráciu umelej inteligencie a strojového učenia Cloud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Experience Conference 2018

Najnovšie videá