Image
23.11.2015 0 Comments

Predaj smartfónov vzrástol v 3. kvartáli o 15,5 %

Predaj smartfónov vzrástol v treťom kvartáli tohto roku o 15,5 %. Informovala o tom analytická spoločnosť Gartner. Hlavným faktorom, ktorý pomohol rastu, je podľa analytikov stály dopyt po dostupných inteligentných telefónoch na rozvíjajúcich sa trhoch. Koncovým užívateľom sa celkovo predalo 353 miliónov zariadení.

"Ponuka cenovo dostupných inteligentných telefónov na rozvíjajúcich sa trhoch viedla k tomu, že tamojší zákazníci vymenili rýchlejšie svoje klasické mobilné telefóny, ktoré sú v súčasnosti len o málo lacnejšie," vysvetlil vedúci výskumu spoločnosti Gartner Anshul Gupta. "Predaje inteligentných telefónov na rozvíjajúcich sa trhoch dosiahli v treťom kvartáli 259,7 miliónov kusov, čo je nárast o 18,4 percenta v medziročnom porovnaní. Predaje na vyspelých trhoch v rovnakom období rástli len o 8,2 percenta," dodal.

Lídrom v predaji smartfónov sa v sledovanom období stala spoločnosť Samsung s 23,7-percentným podielom. Nasleduje Apple s 13,1-percentným podielom a Huawei pri podiele 7,7 percenta. Na trhu operačných systémov dominuje Android s podielom 84,7 percenta, čo predstavuje medziročný nárast o 1,4 percentuálneho bodu. Druhé miesto obsadil iOS pri podiele 13,1 %, nasledovaný systémami Windows s 1,7 percentami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

O2 SMART Paušál dočasne s neobmedzenými dátami v aplikáciách

20.03.2020 00:00

O2 počas mimoriadnej situácie na Slovensku v súvislosti s koronavírusom pridáva pre zákazníkov benefity smerujúce k zlepšeniu podmienok na prácu z domu alebo trávenie voľného času. Po dočasných vylepš ...

Telekomunikácie 2

S vybranými paušálmi od 4ky už môžete dátovať na celom Slovensku bez obmedzení

22.01.2020 00:28

Mobilný operátor 4ka využíva 3G sieť obchodného partnera Orange pre zabezpečenie lepšej dostupnosti svojich služieb v rámci vnútroštátneho roamingu. Využívanie tejto služby však bolo obmedzené rozdiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá