Predaj mobilných telefónov v treťom kvartáli opäť klesal

Prieskumy trhu
0
mobile_media_data.jpg Celosvetový predaj mobilných telefónov sa v treťom kvartáli roka medziročne znížil o 3,1 percenta na 428 mil. kusov. Podľa analytickej spoločnosti Gartner sa podiel smartfónov na predaji zvýšil na takmer 40 percent. Predaju smartfónov dominovali Apple a Samsung, ktorí spolu ovládali 46,5 percenta trhu.

Nokia stratila pôvodné tretie miesto na trhu s inteligentnými telefónmi, klesla až na siedmu priečku. Jej pôvodnú pozíciu obsadila spoločnosť RIM, ktorú na štvrtom mieste tesne nasledovalo HTC.

Z pohľadu operačných systémov si polepšil Android, a to až o 19,9 percentuálneho bodu. Nachádza sa tak na vyše 72 percentách predaných smartfónov. Druhým najčastejšie používaným systémom je iOS od Apple, ktorý zaznamenal mierny pokles trhového podielu na 13,9 percenta. Pre uvedenie nového iPhone na trh však analytici očakávajú jeho opätovný nárast.

Hoci je dopyt po mobilných telefónoch v poslednom kvartáli obvykle vyšší ako po zvyšok roka, Gartner pre tento rok predpokladá len slabý vplyv vianočných sviatkov na predaj.

tab.jpg

Zdroj: Gartner, november 2012

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať