Image
30.5.2018 0 Comments

Prečo by Svetový deň bez tabaku mal byť Svetovým dňom bez fajčenia

Philip Morris International (PMI) už zajtra predstaví svoj pohľad na Svetový deň bez tabaku. Ten by mal byť podľa spoločnosti označovaný ako “Svetový deň bez fajčenia.” PMI preto prichádza s informačnou kampaňou, v ktorej zdôrazňuje, že ľudia, ktorí fajčia, by mali mať možnosť dozvedieť sa o existencii bezdymových alternatívach k cigaretám. Je zrejmé, že napriek známym zdravotným rizikám súvisiacim s fajčením, mnohí ľudia fajčia naďalej. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) predpovedá, že v roku 2025 bude fajčiť viac ako 1 miliarda ľudí, približne rovnako ako dnes. Ich najlepším rozhodnutím by bolo skončiť - ale mnohí tak nespravia. Z toho vyplýva, že títo muži a ženy by mali mať prístup a informácie o menej škodlivých alternatívach cigariet.

Prečo by im v tom mal niekto brániť? PMI touto otázkou vyzýva k dodatočnému a odvážnemu prístupu k verejnému zdraviu. "WHO má ideálne postavenie a prostriedky na to, aby viedla ľudí, ktorí by naďalej fajčili, k prechodu od cigariet na bezdymové alternatívy. Politika, ktorá informuje ľudí o týchto alternatívach - čiže aj Svetový deň bez tabaku - by znížila prítomnosť fajčenia v omnoho väčšej miere a oveľa rýchlejšie ako samotný súčasný súbor opatrení na kontrolu tabaku,” povedal André Calantzopoulos, výkonný riaditeľ PMI. "Ľudia, ktorí fajčia, majú právo na zmysluplný plán, ktorý plne zohľadňuje lepšie alternatívy k cigaretám. Z nášho hľadiska sme odhodlaní budovať budúcnosť bez dymu prostredníctvom inovácií, ktoré stoja na vedeckých základoch a ktoré zodpovedajú potrebám spotrebiteľov."

Spoločnosť PMI len doteraz investovala 4,5 miliardy USD na podporu tímu popredných 400 vedcov, inžinierov a technikov, ktorí sa venujú tvorbe a testovaniu bezdymových výrobkov. Práve tie ponúkajú omnoho lepšiu voľbu pre milióny dospelých fajčiarov, ktorí by inak naďalej fajčili. Viac ako 5 miliónov fajčiarov na celom svete sa úplne vzdalo cigariet a prešlo na bezdymový tabakový výrobok od PMI, IQOS.

Denne naň prejde až 10 000 dospelých fajčiarov. A PMI nie je jedinou spoločnosťou, ktorá vidí túto inováciu ako dôležitý krok pre 1 miliardu fajčiarov na celom svete - tabakový priemysel vo všeobecnosti začína podnikať kroky pre zlepšenie zdravia fajčiarov.

"Našou krátkodobou ambíciou je, aby každý tretí spotrebiteľ, čo predstavuje až 40 miliónov mužov a žien, ktorí fajčia, prešiel do roku 2025 na lepšie alternatívy. Chceme sa dostať do stavu, v ktorom úplne prestaneme predávať cigarety. Potrebujeme však podporu vlád a komunity verejného zdravia, aby k tomu mohlo dôjsť v čo najkratšom čase. Myslím si, že namiesto toho, aby sme označovali jeden deň v roku ako Svetový deň bez tabaku, by sme mali každý deň propagovať ako Svetový deň bez fajčenia,” uviedol Calantzopoulos. PMI navrhuje, aby vlády a úrady dôkladne preskúmali, ako môžu vedecky podložené bezdymové výrobky prispieť k stratégii verejného zdravia v rámci prevencie fajčenia.

S príslušnou vládnou kontrolou a dohľadom môžu mať tieto produkty zmysluplný a pozitívny vplyv na verejné zdravie. PMI začalo kampaň komunikovať v národných a medzinárodných médiách 30. a 31. mája. Kampaň chce vyvolať diskusiu o alternatívach k cigaretám. Dospelí fajčiari by mali byť informovaní o tom, že existuje lepšia voľba.

Xavier Ducarroz, generálny riaditeľ Philip Morris Slovakia dodáva: "Na Slovensku tento rok oslavujeme 25. výročie nášho podnikania. Počas tohto obdobia sme sa vypracovali na pozíciu jednotky na trhu. Toto momentum chceme udržať a počas nasledujúcich 25 rokov urobiť pre budúcnosť Slovenska niečo naozaj veľké. Našou ambíciou a motiváciou je, aby sa Slovensko stalo prvou krajinou bez dymu v Európe. Už viac ako 5 miliónov dospelých fajčiarov po celom svete a 50 tisíc na Slovensku prešlo z fajčenia cigariet na IQOS."

Ak chcete získať viac informácií o názoroch spoločnosti Philip Morris International na Svetový deň bez tabaku, navštívte pmi.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá