ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Prechodom na ARM chce Apple, aby MacBooky, iPhony a iPady spúšťali rovnaké aplikácie

1

Analytik Ming Chi Kuo, zameraný na Apple, tvrdí, že spoločnosť v prvej polovici roku 2021 uvedie prvý počítač Mac s procesorom ARM podľa vlastného návrhu. Zatiaľ neexistujú žiadne ďalšie podrobnosti o pripravovanom počítači Mac, ale toto vyhlásenie podporuje prechádzajúce zvesti naznačujúce, že Apple pracuje na vlastných procesoroch založených na technológii ARM, navrhnutých interne, ktoré by mu umožnili odtrhnúť sa od Intelu aby prestal byť závislý od technologických cyklov Intelu.

Kuo uvádza, že prechodom na čipy založené na technológii ARM chce Apple dosiahnuť, aby počítače Mac, iPhony a iPady spolupracovali a spúšťali rovnaké aplikácie. iPhony a iPady už používajú technológiu na báze architektúry ARM. iMac Pro a nedávne modely MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini a Mac Pro obsahujú prispôsobené čipy T2, vytvorené spoločnosťou Apple. Tento rok by mal Apple predstaviť ako prvý na svete 5 nm čipy A14.

Kuo hovorí, že tie budú „hlavnou technológiou“ nových produktov spoločnosti Apple v nasledujúcich 12 až 18 mesiacoch. Očakáva sa, že 5 nm čipy sa začnú dodávať v polovici roku 2020. Prvý počítač Mac s technológiou ARM by mal prísť v roku 2021, Kuo však hovorí, že vlajkové iPhony 2020 aj nový špičkový iPad s mini LED displejom, ktoré sú očakávané koncom roka 2020 a začiatkom roka 2021, už budú vybavené novými 5 nm čipmi.

Zdroj: macrumors.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia app Apple iPhone iPad Intel

1 komentár

Otazka je... reakcia na: Prechodom na ARM chce Apple, aby MacBooky, iPhony a iPady spúšťali rovnaké aplikácie

2.3.2020 20:03
No ak bude mat mac procesor ARM, bude bezat cez bootcamp Winsdorf? Napriklad arm verzia Windows 10X ?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať