Image
12.3.2018 0 Comments

Prechod z Windows 10 S Mode na plnú verziu Windows 10 bude zadarmo pre všetkých

Microsoft oficiálne potvrdil, že Windows 10 S Mode bude čoskoro dostupný pre všetky edície Windows 10 a prechod z neho na plnofunkčnú verziu OS bude zadarmo pre všetkých používateľov.

Windows 10 S je v skutočnosti režim Windows 10, hoci Microsoft ho vlani, keď ho predstavil v septembri počas konferencie Ignite, charakterizoval ako nové vydanie operačného systému. Jeho pôvodné meno bolo Windows 10 Pro in S Mode. Existujú však aj iné režimy S, napr. Windows 10 Enterprise in S Mode. Výhodou režimu S je to, že operačný systém sa spustí rýchlejšie, bude bezpečnejší, pretože umožňuje inštaláciu aplikácií iba z Windows Store, a ponúkne lepšiu výdrž batérie.

Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore teraz oficiálne potvrdil, že režim S bude „čoskoro“ k dispozícii pre všetky vydania Windows 10 (neskôr na Twitteri spresnil, že príde „v budúcom roku“). V novom blogovom príspevku tiež uviedol, že prechod z Windows 10 S na plne vybavenú verziu Windows 10 sa bude ponúkať „bez poplatku bez ohľadu na edíciu“.

Podľa predchádzajúcej stratégie chcel Microsoft od 1. apríla 2018 účtovať používateľom poplatok 49 dolárov za prechod z Windows 10 S na Windows 10 Pro.

Belfiore poznamenáva, že pomenovanie Windows 10 S Mode „bolo trochu mätúce pre zákazníkov i partnerov.“ Ďalej uvádza, že „od najbližšej aktualizácie systému Windows 10“ (čo by mal byť Redstone 4 čiže zostavenie číslo 1803) si zákazníci budú môcť „kúpiť nový Windows 10 Home alebo Windows 10 Pro so zapnutým režimom S a podnikoví zákazníci budú môcť nasadiť systém Windows 10 Enterprise so zapnutým režimom S.

Zdroj: zdnet.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Skladací smartfón Samsung Galaxy X by mal stáť až dvakrát toľko ako iPhone X

19.06.2018 00:25

Apple aj Samsung údajne usilovne pracujú na skladacích modeloch svojich telefónov. Ako prvá uvedie na trh takýto model pravdepodobne juhokórejská spoločnosť, no pripravte sa na to, že bude asi poriadn ...

Technológie

Autonómne modely vozidiel Volvo dostanú nové laserové senzory na 3D rozpoznávanie okolitého sveta

19.06.2018 00:10

Luminar, startup zaoberajúci sa výrobou laserových senzorov LIDAR, po uzavretí dohody s Toyotou oznámil, že bude svoje senzory vyrábať lacnejšie a rozšíri ich výrobu, aby mohol lepšie uspokojiť rastúc ...

Technológie 1

Google uverejnil základné zásady využívania umelej inteligencie. Odmieta jej použitie v zbraniach a na špionáž

18.06.2018 00:25

CEO Googlu Sundar Pichai v týchto dňoch uverejnil v blogovom príspevku sľúbené etické princípy, ktoré by sa mali dodržiavať pri vývoji umelej inteligencie. Google v nich odmieta použitie umelej inteli ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button