Image
12.3.2018 0 Comments

Prechod z Windows 10 S Mode na plnú verziu Windows 10 bude zadarmo pre všetkých

Microsoft oficiálne potvrdil, že Windows 10 S Mode bude čoskoro dostupný pre všetky edície Windows 10 a prechod z neho na plnofunkčnú verziu OS bude zadarmo pre všetkých používateľov.

Windows 10 S je v skutočnosti režim Windows 10, hoci Microsoft ho vlani, keď ho predstavil v septembri počas konferencie Ignite, charakterizoval ako nové vydanie operačného systému. Jeho pôvodné meno bolo Windows 10 Pro in S Mode. Existujú však aj iné režimy S, napr. Windows 10 Enterprise in S Mode. Výhodou režimu S je to, že operačný systém sa spustí rýchlejšie, bude bezpečnejší, pretože umožňuje inštaláciu aplikácií iba z Windows Store, a ponúkne lepšiu výdrž batérie.

Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore teraz oficiálne potvrdil, že režim S bude „čoskoro“ k dispozícii pre všetky vydania Windows 10 (neskôr na Twitteri spresnil, že príde „v budúcom roku“). V novom blogovom príspevku tiež uviedol, že prechod z Windows 10 S na plne vybavenú verziu Windows 10 sa bude ponúkať „bez poplatku bez ohľadu na edíciu“.

Podľa predchádzajúcej stratégie chcel Microsoft od 1. apríla 2018 účtovať používateľom poplatok 49 dolárov za prechod z Windows 10 S na Windows 10 Pro.

Belfiore poznamenáva, že pomenovanie Windows 10 S Mode „bolo trochu mätúce pre zákazníkov i partnerov.“ Ďalej uvádza, že „od najbližšej aktualizácie systému Windows 10“ (čo by mal byť Redstone 4 čiže zostavenie číslo 1803) si zákazníci budú môcť „kúpiť nový Windows 10 Home alebo Windows 10 Pro so zapnutým režimom S a podnikoví zákazníci budú môcť nasadiť systém Windows 10 Enterprise so zapnutým režimom S.

Zdroj: zdnet.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button