Image
12.3.2018 0 Comments

Prechod z Windows 10 S Mode na plnú verziu Windows 10 bude zadarmo pre všetkých

Microsoft oficiálne potvrdil, že Windows 10 S Mode bude čoskoro dostupný pre všetky edície Windows 10 a prechod z neho na plnofunkčnú verziu OS bude zadarmo pre všetkých používateľov.

Windows 10 S je v skutočnosti režim Windows 10, hoci Microsoft ho vlani, keď ho predstavil v septembri počas konferencie Ignite, charakterizoval ako nové vydanie operačného systému. Jeho pôvodné meno bolo Windows 10 Pro in S Mode. Existujú však aj iné režimy S, napr. Windows 10 Enterprise in S Mode. Výhodou režimu S je to, že operačný systém sa spustí rýchlejšie, bude bezpečnejší, pretože umožňuje inštaláciu aplikácií iba z Windows Store, a ponúkne lepšiu výdrž batérie.

Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore teraz oficiálne potvrdil, že režim S bude „čoskoro“ k dispozícii pre všetky vydania Windows 10 (neskôr na Twitteri spresnil, že príde „v budúcom roku“). V novom blogovom príspevku tiež uviedol, že prechod z Windows 10 S na plne vybavenú verziu Windows 10 sa bude ponúkať „bez poplatku bez ohľadu na edíciu“.

Podľa predchádzajúcej stratégie chcel Microsoft od 1. apríla 2018 účtovať používateľom poplatok 49 dolárov za prechod z Windows 10 S na Windows 10 Pro.

Belfiore poznamenáva, že pomenovanie Windows 10 S Mode „bolo trochu mätúce pre zákazníkov i partnerov.“ Ďalej uvádza, že „od najbližšej aktualizácie systému Windows 10“ (čo by mal byť Redstone 4 čiže zostavenie číslo 1803) si zákazníci budú môcť „kúpiť nový Windows 10 Home alebo Windows 10 Pro so zapnutým režimom S a podnikoví zákazníci budú môcť nasadiť systém Windows 10 Enterprise so zapnutým režimom S.

Zdroj: zdnet.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Aké sú najnovšie dohady o smartfóne Samsung Galaxy S10?

21.03.2018 00:15

Sotva usadol zvírený prach po uvedení vlajkového telefónu Samsung Galaxy S9, už sa začínajú objavovať zvesti o jeho následníkovi. Samsung už pracuje na modeli určenom na rok 2019, ktorý má priniesť aj ...

Technológie

Lunavity vám umožní skákať vyššie aj ďalej a vyskúšať si pocit pri prechádzke po Mesiaci

21.03.2018 00:10

Skupina študentov z Tokijskej univerzity pracuje na Lunavity, zariadení, ktoré po namontovaní na chrbát používateľa zlepší jeho schopnosť skákať. Verzia prototypu, ktorá bola nedávno predstavená na f ...

Technológie

Logiscool učí deti všetkých vekových kategórií programovať hravou formou

21.03.2018 00:00

Projekt, alebo presnejšie iniciatíva Logiscool učí programovať viac ako 12 000 žiakov na 50 školách v 9 krajinách. Vyučuje sa jednak v kurzoch a taktiež počas letných táborov.  Informácia o projekte n ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá