Pre stredoškolákov organizujú bezplatné vedecké workshopy

Informatizácia
0

Stredoškoláci si budú môcť posledné prázdninové dni vytvoriť prototyp originálnej vedeckej hračky a logo, ktoré bude slúžiť ako ochranná známka. Od pondelka 24. do piatku 28. augusta totiž bude týždenný workshop v kreatívnej dielni Fablab na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Monika Hucáková.

Organizátori pripravili pre študentov tréningy tvorivosti a prednášky o vynálezoch. Dozvedia sa aj o najnovších technológiách a vyskúšajú si neškolské fyzikálne experimenty. Podujatie zoznámi študentov aj so základmi digitálnej výroby od počítačového návrhu až po jeho realizáciu s využitím dostupných technológií. Účastníci workshopu musia mať aspoň 15 rokov, pričom účasť na workshope je bezplatná. Záujemcovia nájdu bližšie informácie a program na internetovej stránke www.fablab.sk.

Podujatie sa uskutoční v rámci národného projektu Podpora zriadenia a rozvoja Národného podnikateľského centra na Slovensku, ktorý realizuje Centrum vedecko-technických informácií SR. Fablab Bratislava je detašovaným oddelením Centra vedecko-technických informácií ako priamo riadenej organizácie ministerstva školstva. Tvorivá dielna Fablab je otvorená platforma pre dizajnérov, umelcov, študentov, podnikateľov, vývojárov a širokú verejnosť. Ponúka priestor pre prácu s najmodernejšími výrobnými technológiami výroby a sprístupňuje nové technológie výroby pre verejnosť.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať