Image
24.8.2015 0 Comments

Pre stredoškolákov organizujú bezplatné vedecké workshopy

Stredoškoláci si budú môcť posledné prázdninové dni vytvoriť prototyp originálnej vedeckej hračky a logo, ktoré bude slúžiť ako ochranná známka. Od pondelka 24. do piatku 28. augusta totiž bude týždenný workshop v kreatívnej dielni Fablab na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Monika Hucáková.

Organizátori pripravili pre študentov tréningy tvorivosti a prednášky o vynálezoch. Dozvedia sa aj o najnovších technológiách a vyskúšajú si neškolské fyzikálne experimenty. Podujatie zoznámi študentov aj so základmi digitálnej výroby od počítačového návrhu až po jeho realizáciu s využitím dostupných technológií. Účastníci workshopu musia mať aspoň 15 rokov, pričom účasť na workshope je bezplatná. Záujemcovia nájdu bližšie informácie a program na internetovej stránke www.fablab.sk.

Podujatie sa uskutoční v rámci národného projektu Podpora zriadenia a rozvoja Národného podnikateľského centra na Slovensku, ktorý realizuje Centrum vedecko-technických informácií SR. Fablab Bratislava je detašovaným oddelením Centra vedecko-technických informácií ako priamo riadenej organizácie ministerstva školstva. Tvorivá dielna Fablab je otvorená platforma pre dizajnérov, umelcov, študentov, podnikateľov, vývojárov a širokú verejnosť. Ponúka priestor pre prácu s najmodernejšími výrobnými technológiami výroby a sprístupňuje nové technológie výroby pre verejnosť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Vzniklo Slovenské centrum pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI

27.06.2019 00:10

Umelá inteligencia je prelomová technológia, ktorej využitie a aplikácie menia pravidlá hry nielen v obchode, priemysle, verejných politikách, ale aj v poľnohospodárstve, zdravotníctve a vzdelávaní. U ...

Informatizácia

Dodávky pre Huawei od firiem ako Panasonic, Infineon, TSMC a ďalších firiem pokračujú ďalej

24.05.2019 15:25

V nadväznosti na medializované informácie spoločnosť Huawei uviedla, že Panasonic pokračuje v dodávkach pre spoločnosť Huawei na normálnej úrovni. Panasonic to uviedol vo svojom štvrtkovom stanovisku. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá