Image
7.6.2019 0 Comments

Pre prístup na vzdialený počítač už teraz stačí len prehliadač Chrome

Ako už názov napovedá, Chrome Remote Desktop (Vzdialená plocha Chrome) umožňuje na dialku ovládať iný počítač. S uvedením verzie prehliadača Chrome 75 Google oznámil, že Chrome Remote Desktop je k dispozícii na webe.

Primárny spôsob interakcie s Chrome Remote Desktop je teraz cez jednoduchú webovú stránku. V časti Remote Access (Vzdialený prístup) môžu tí, ktorí potrebujú pomoc, nastaviť nástroj a vygenerovať „prístupový kód“, ktorý bude váš vzdielaný pomocník používať na prihlásenie.

Osoby poskytujúce pomoc môžu navštíviť kartu Remote Support (Vzdialená podpora), zadať tento kód a pokračovať v interakcii s počítačom inej osoby v okne prehliadača.

V minulosti si museli obe strany stiahnuť aplikáciu z webového obchodu Chrome, aby mohli tento proces spustiť. Bolo treba pracovať s veľmi starým rozhraním, súčasná alternatíva je oveľa priamejšia a modernejšia. Nový webový portál však nenahrádza aplikáciu Remote Desktop Host pre systém Mac alebo Windows na nastavenie vzdialeného prístupu.

V starej aplikácii Chrome sa objavuje banner upozorňujúci používateľov, aby prešli na webovú lokalitu, ktorá má nové funkcie, ako je zlepšená podpora viacerých monitorov. Webová stránka obsahuje aplikácie pre Android a iOS, ktoré vám umožnia prístup k stolovému počítaču počas používania mobilu. Google ukončí podporu aplikácie Vzdialená plocha Chrome 30. júna.

Zdroj: Google 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Foto šampión strednej triedy predviedol, čo dokáže: Takto vyzerá Slovensko objektívom Huawei P30 lite

12.06.2019 14:18

Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inováciami. Jedným z najväčších lákadiel Huawei P30 lite je foto výbava, kto ...

Inovácie 1

Apple Watch 5 už budúci mesiac s OLED displejom

20.08.2019 00:05

Zvesti o novom modeli Apple Watch možno zostávajú trochu v úzadí sa informáciami o iPhonoch, ale nedávno sa objavili dohady o tom, že v tomto roku by inteligentné hodinky Applu mohli prejsť veľkou zme ...

Inovácie 4

Experimentálne šortky zvýšia výdrž pri chôdzi alebo behu

19.08.2019 00:10

Vedci na Harvardskej univerzite vyvíjajú oblek ako z filmov o superhrdinoch. Prototyp je úplne jedinečný, pretože pôsobí pomerne prirodzene a zlepšuje výkon nositeľa pri chôdzi či behu – čo predstavu ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá