SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Pre prístup na vzdialený počítač už teraz stačí len prehliadač Chrome

0

Ako už názov napovedá, Chrome Remote Desktop (Vzdialená plocha Chrome) umožňuje na dialku ovládať iný počítač. S uvedením verzie prehliadača Chrome 75 Google oznámil, že Chrome Remote Desktop je k dispozícii na webe.

Primárny spôsob interakcie s Chrome Remote Desktop je teraz cez jednoduchú webovú stránku. V časti Remote Access (Vzdialený prístup) môžu tí, ktorí potrebujú pomoc, nastaviť nástroj a vygenerovať „prístupový kód“, ktorý bude váš vzdielaný pomocník používať na prihlásenie.

Osoby poskytujúce pomoc môžu navštíviť kartu Remote Support (Vzdialená podpora), zadať tento kód a pokračovať v interakcii s počítačom inej osoby v okne prehliadača.

V minulosti si museli obe strany stiahnuť aplikáciu z webového obchodu Chrome, aby mohli tento proces spustiť. Bolo treba pracovať s veľmi starým rozhraním, súčasná alternatíva je oveľa priamejšia a modernejšia. Nový webový portál však nenahrádza aplikáciu Remote Desktop Host pre systém Mac alebo Windows na nastavenie vzdialeného prístupu.

V starej aplikácii Chrome sa objavuje banner upozorňujúci používateľov, aby prešli na webovú lokalitu, ktorá má nové funkcie, ako je zlepšená podpora viacerých monitorov. Webová stránka obsahuje aplikácie pre Android a iOS, ktoré vám umožnia prístup k stolovému počítaču počas používania mobilu. Google ukončí podporu aplikácie Vzdialená plocha Chrome 30. júna.

Zdroj: Google 

Redakcia

Všetky autorove články
Chrome Google vzdialeny pristup prehliadac web

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať