Image
16.2.2017 0 Comments

Pozrite si video. Aplikácia Holo je kríženec Pokémon Go a Snapchatu

Startup 8i z Los Angeles chce koncom tohto roka uviesť aplikáciu Holo, ktorá umožní vložiť hologramy celebrít, mémov a ďalšie veci do obrázkov a videí nasnímaných fotoaparátom telefónu. Zatiaľ je v štádiu betatestovania a spoločnosť zverejnila demonštračné video. (Poznámka: Mém je virtuálna a replikujúca sa častica kultúrnej informácie. Mém (obdoba génu) je základný prvok kultúry, ktorý je dedičný negenetickou cestou. / Wikipédia)

V tomto prípade aplikácia beží na smartfóne Lenovo Phab 2 Pro. Najprv Holo pomocou kamier a senzorov zabudovaných do telefónu zmapuje miestnosť. Potom si používateľ môže vybrať z ponuky hotových hologramov v aplikácii – či už je to osobnosť, politický predstaviteľ, alebo roztomilý psík - a umiestniť  hologram v miestnosti. Ak potom použije smartfón ako objektív, môže podísť k hologramu, prezrieť si ho zblízka a chodiť okolo neho.  Dokonca si môže s hologramom zhotoviť aj selfie.

Trochu to pripomína hru Pokémon Go, kde Pokémoni prekrývali scénu zachytenú kamerou smartfónu. Sociálny prvok je možnosť zdieľať takéto bláznivé fotky a videá s priateľmi, čo bude znieť povedome pre používateľov Snapchatu.

Startup získal už financie vo výške 27 miliónov dolárov od investorov ako Time Warner, Verizon a čínske Baidu. Aplikácia bude spočiatku určená výhradne pre smartfóny s platformou Tango, čo je technológia Googlu na rozšírenú realitu. Postupom času si však nájde cestu do všetkých zariadení so systémom Android.

Zdroj: Cnet, Recode

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Startupy

Startup chce 3D tlačou vyrábať pilulky „na mieru“. Pacient by užil len jednu denne

29.07.2019 00:15

Plastové organizéry na lieky sa môžu stať čoskoro minulosťou. Farmaceutický startup Multiply Labs, ktorý založil Fred Parietti, totiž pracuje na technológii umožňujúcej 3D tlač jedinej tabletky denne ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019