SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Pozrite si, čo ukázal rozbor bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods

1

Web iFixit, známy hardvérovými rozbormi, sa tentoraz pozrel zblízka na bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods. Pozrite sa, čo v nich našiel.

Redaktori rozobrali slúchadlá predávané za 159 dolárov, ako aj ich nabíjaciu škatuľku. A ich správa asi nepoteší ľudí, ktorí chceli robiť vlastné opravy. Po otvorení AirPods totiž už niet cesty späť.

Na uvoľnenie lepidla bolo treba aplikovať teplo a potom použiť nôž. Na rozdiel od drôtových slúchadiel Apple EarPods, ktoré sú vnútri takmer prázdne, je priestor v AirPods vyplnený elektronikou a batériou.

Strieborný kruh v spodnej časti slúchadla slúži ako kontakt na nabíjanie a pod ním je integrovaný mikrofón. Okrem toho majú slúchadlá aj ďalší mikrofón v hornej časti, slúžiaci na minimalizáciu šumu z okolia. V každom slúchadle je bezdrôtový komunikačný čip Apple W1, malý programovateľný SoC od Cypress, stereo kodek od Maximu a napájací obvod od Texas Instruments. Ďalej je tu senzor priblíženia, akcelerometer a, samozrejme, samotný reproduktor, 93 mWh batéria (zodpovedá to asi 1 % kapacity batérie iPhonu 7) a anténa.

Súčasťou nabíjacej škatuľky je kompaktná logická doska, modulárny port Lightning a 1,52 Wh batéria.

Slúchadlá ani nabíjacia škatuľka nie sú v žiadnom prípade používateľsky opraviteľné. Ak teda budete potrebovať vymeniť batériu, budete sa musieť obrátiť na autorizovaný servis.

Zdroj: arstechnica.com

Zobrazit Galériu

Juraj Redeky

Všetky autorove články
Apple AirPods

1 komentár

odpad reakcia na: Pozrite si, čo ukázal rozbor bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods

26.12.2016 11:12
odpad a
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať