Image
27.12.2016 1 Comments

Pozrite si, čo ukázal rozbor bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods

Web iFixit, známy hardvérovými rozbormi, sa tentoraz pozrel zblízka na bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods. Pozrite sa, čo v nich našiel.

Redaktori rozobrali slúchadlá predávané za 159 dolárov, ako aj ich nabíjaciu škatuľku. A ich správa asi nepoteší ľudí, ktorí chceli robiť vlastné opravy. Po otvorení AirPods totiž už niet cesty späť.

Na uvoľnenie lepidla bolo treba aplikovať teplo a potom použiť nôž. Na rozdiel od drôtových slúchadiel Apple EarPods, ktoré sú vnútri takmer prázdne, je priestor v AirPods vyplnený elektronikou a batériou.

Strieborný kruh v spodnej časti slúchadla slúži ako kontakt na nabíjanie a pod ním je integrovaný mikrofón. Okrem toho majú slúchadlá aj ďalší mikrofón v hornej časti, slúžiaci na minimalizáciu šumu z okolia. V každom slúchadle je bezdrôtový komunikačný čip Apple W1, malý programovateľný SoC od Cypress, stereo kodek od Maximu a napájací obvod od Texas Instruments. Ďalej je tu senzor priblíženia, akcelerometer a, samozrejme, samotný reproduktor, 93 mWh batéria (zodpovedá to asi 1 % kapacity batérie iPhonu 7) a anténa.

Súčasťou nabíjacej škatuľky je kompaktná logická doska, modulárny port Lightning a 1,52 Wh batéria.

Slúchadlá ani nabíjacia škatuľka nie sú v žiadnom prípade používateľsky opraviteľné. Ak teda budete potrebovať vymeniť batériu, budete sa musieť obrátiť na autorizovaný servis.

Zdroj: arstechnica.com

Zobrazit Galériu
Autor: Juraj Redeky

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Asfane DieciDieci je plug-in hybrid s brutálnym výkonom 996 koní

13.06.2019 00:05

Talianska značka FV Frangivento predstavila 30. mája v Národnom automobilovom múzeu v Turíne svoje superauto Asfane DieciDieci. Ide o plug-in hybridný model, ktorý má hliníkový rám a jeho karoséria je ...

Produkty

Tip na darček Creative Stage Air

12.06.2019 00:00

Špeciálny projekt Hľadáte tip na darček za vysvečko pre svojho tínedžera? Creative Stage Air je kompaktný bluetooth reproduktor typu soundbar s rozmermi 410 x 78 x 70 mm určený pod počítačový monito ...

Produkty

Technológia Super X-Fi od Creative na ešte lepší zážitok pri počúvaní cez slúchadlá

09.06.2019 00:00

Spoločnosť Creative počas podujatia ASBIS Tech Fest 2019 predstavila svoju technológiu Super X-Fi založenú na holografii tváre a ucha. Tvorcovia hudobných nahrávok, aj rozhlasových dramatizácií ich mi ...

q

1 Comments

  1. odpad reakcia na: Pozrite si, čo ukázal rozbor bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods
    26.12.2016 11:12
    odpad a
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button