Pozor na komentáre na webe. Polícia urobila razie u osôb podozrivých z podnecovania rasovej nenávisti

3

Nemecká polícia vykonala sériu razií zameraných proti osobám šíriacim nenávisť cez sociálne médiá. Koordinované zásahy sa uskutočnili v 60 bytoch a išlo o prvú akciu takéhoto charakteru v Nemecku. Polícia chce takýmto spôsobom riešiť „podstatný nárast verbálneho radikalizmu“, ktorého súčasťou je „glorifikácia nacizmu a xenofóbie, antisemitizmu a iný pravicový extrémizmus“.

Politicky motivovaná nenávisť na internete sa výrazne zvýšila v nadväznosti na európsku utečeneckú krízu. V minulom roku Nemecko prijalo až jeden milión imigrantov a utečencov. „Útoky na utečenecké útulky sú často dôsledkom radikalizácie, ktorá sa začína na sociálnych sieťach,“ povedal Holger Munch, prezident Spolkového kriminálneho úradu.

Veľkú časť prejavov nenávisti (hate speech) šírila podľa oznámenia polície tajná facebooková skupina medzi júlom a novembrom 2015. Podnecovanie k rasovej neznášanlivosti je podľa nemeckého práva trestný čin a páchateľ môže byť uväznený až na päť rokov.

Razie boli vykonané v 14 spolkových krajinách a zapojilo sa do nich 25 policajných oddelení. Facebook, Twitter a Google pod tlakom zo strany nemeckých orgánov koncom minulého roka prisľúbili, že budú nenávistné prejavy odstraňovať zo svojich služieb do 24 hodín.

Zdroj: bbc.com

Redakcia

Všetky autorove články
utecenci utoky Facebook Twitter

3 komentáre

suhlas reakcia na: Pozor na komentáre na webe. Polícia urobila razie u osôb podozrivých z podnecovania rasovej nenávisti

22.7.2016 22:07
Predtym ale treba pozbierat sekery od afganskych spoluobcanov ... a hned sa potom mozu vyzurit na obetiach a hejteroch

presne tak reakcia na: Pozor na komentáre na webe. Polícia urobila razie u osôb podozrivých z podnecovania rasovej nenávisti

22.7.2016 15:07
treba sa chranit ako sa len da, za mrezami nam bude vsetkym podovnym obyvatelom bezpecnejsie, len ci tam bude pre vsetkych miesto?

tak tak reakcia na: Pozor na komentáre na webe. Polícia urobila razie u osôb podozrivých z podnecovania rasovej nenávisti

22.7.2016 14:07
treba zavierať tých, čo upozorňujú na problém a púšťať do europy tých, ktorí nič nehovoria, lebo nevedia, sú úplne tupí a vraždia nás.... výborne, krásny svet...... asi budem aj ja radšej podnecovať rasovú nenávisť a budem v base, ako držať hubu a zomrieť pod nožom čiernych vrahov.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať