Pozor: Bezplatné Apple Music končí. Ak nechcete platiť, treba vypnúť predplatné

0

Keď Apple spolu s iOS 8.4 predstavil svoju hudobnú službu Apple Music konkurujúcu Spotify, dal používateľom možnosť vyskúšať si ju na tri mesiace zadarmo. Ak ste túto ponuku využili hneď od jej uvedenia 30. júna, 30. septembra sa vám bezplatné skúšobné obdobie skončí. Ak ste ochotní následne zaplatiť za službu mesačne 9,99 dolára, nemusíte nič robiť. No ak chcete používanie služby ukončiť, musíte sa odhlásiť na iTunes, a to najneskôr 24 hodín pred vypršaním aktuálneho obdobia platnosti.

Postup odhlasovania na rôznych zariadeniach si môžete pozrieť tu. Služba Apple Music sa stretla s veľkým úspechom, za tri mesiace získala 15 miliónov používateľov. Polovica zaregistrovaných zatiaľ nevypla automatickú platbu. Ak po 30. septembri, keď sa končí bezplatné obdobie prvým používateľom, bude mať služba 5 miliónov predplatiteľov, bude to úspech.

Analytici pokladajú za pozitívnu už 25-percentnú mieru konverzie na platiacich používateľov. Predikcie hovoria, že 35 až 40 % používateľov by mohlo zaplatiť prvú platbu (splatná 1. októbra) a potom 20 - 25 % aj druhú platbu. Na porovnanie: Spotify má 75 miliónov používateľov, z toho 20 miliónov platiacich.

Zdroj: ibtimes.com
nypost.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať