Image
11.2.2014 0 Comments

PowerUP 3.0 – papierové lietadielko ovládané smartfónom

PowerUP.png Kedysi patrilo k obľúbeným zábavkám detí púšťanie lietadielok poskladaných z papiera. Zdá sa, že dnes technológie prenikajú aj do tejto oblasti. Američan Shai Goitein pozdvihol tieto papierové letúne na novú úroveň. Umožní ich riadenie pomocou smartfónu.

Keď svoj projekt PowerUP 3.0 v novembri predstavil na portáli Kickstarter, cieľovú sumu 50 000 dolárov sa mu podarilo nazbierať za neuveriteľných sedem hodín. Kampaň sa už skončila a dovedna sa v nej podarilo nazhromaždiť vyše 1,2 milióna dolárov od viac ako 21 000 prispievateľov.


Goitein pracoval ako priemyselný dizajnér i pilot nákladného lietadla, no veľmi rád sa venuje aj práci s deťmi. V projekte sa mu podarilo skĺbiť svoje nadšenie lietadlami, zručnosť v oblasti origami a nové technológie. A takéto zariadenie si môžete urobiť vlastnoručne.

Základ tvorí klasické lietadielko poskladané z papiera, na ktoré sa pripojí modul PowerUP 3.0. V prednej časti je ovládacie zariadenie pokryté priehľadným plastom. Lietadielko je poháňané vrtuľovým motorčekom spojeným s ovládacím modulom pomocou uhlíkových trubičiek. Modul treba spárovať cez Bluetooth so smartfónom a spustiť aplikáciu. Podporované sú smartfóny s iOS a Androidom 4.3 a vyšším. Softvér ukazuje umelý horizont a ďalšie informácie. Nabíjanie sa uskutočňuje cez port microUSB a jedno nabitie umožní približne 10 minút letu.

powerup_app.jpg

Dodávky pre prispievateľov by sa mali začať v máji. Maloobchodná verzia sa bude predávať za 50 dolárov a bude obsahovať modul, papier a sprievodcu, ktorý pomôže zostaviť lietadielko. Keby sa podarilo vyzbierať 2 milióny dolárov, Goitein by do ďalšej verzie pridal aj fotoaparát.


Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Produkty

Samsung predstavil nový robotický vysávač 2v1

07.11.2019 20:37

Spoločnosť Samsung prichádza na slovenský trh s najnovším modelom PowerBot VR05R5050WK ktorý naraz vysáva aj umýva. Novinka je určená na vysávanie tvrdých podláh, kobercov a zároveň je doplnená o funk ...

Produkty 1

Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

07.11.2019 19:46

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádz ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá