PowerUP 3.0 – papierové lietadielko ovládané smartfónom

0

PowerUP.png Kedysi patrilo k obľúbeným zábavkám detí púšťanie lietadielok poskladaných z papiera. Zdá sa, že dnes technológie prenikajú aj do tejto oblasti. Američan Shai Goitein pozdvihol tieto papierové letúne na novú úroveň. Umožní ich riadenie pomocou smartfónu.

Keď svoj projekt PowerUP 3.0 v novembri predstavil na portáli Kickstarter, cieľovú sumu 50 000 dolárov sa mu podarilo nazbierať za neuveriteľných sedem hodín. Kampaň sa už skončila a dovedna sa v nej podarilo nazhromaždiť vyše 1,2 milióna dolárov od viac ako 21 000 prispievateľov.


Goitein pracoval ako priemyselný dizajnér i pilot nákladného lietadla, no veľmi rád sa venuje aj práci s deťmi. V projekte sa mu podarilo skĺbiť svoje nadšenie lietadlami, zručnosť v oblasti origami a nové technológie. A takéto zariadenie si môžete urobiť vlastnoručne.

Základ tvorí klasické lietadielko poskladané z papiera, na ktoré sa pripojí modul PowerUP 3.0. V prednej časti je ovládacie zariadenie pokryté priehľadným plastom. Lietadielko je poháňané vrtuľovým motorčekom spojeným s ovládacím modulom pomocou uhlíkových trubičiek. Modul treba spárovať cez Bluetooth so smartfónom a spustiť aplikáciu. Podporované sú smartfóny s iOS a Androidom 4.3 a vyšším. Softvér ukazuje umelý horizont a ďalšie informácie. Nabíjanie sa uskutočňuje cez port microUSB a jedno nabitie umožní približne 10 minút letu.

powerup_app.jpg

Dodávky pre prispievateľov by sa mali začať v máji. Maloobchodná verzia sa bude predávať za 50 dolárov a bude obsahovať modul, papier a sprievodcu, ktorý pomôže zostaviť lietadielko. Keby sa podarilo vyzbierať 2 milióny dolárov, Goitein by do ďalšej verzie pridal aj fotoaparát.


Zdroj: engadget.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať