Image
6.2.2019 0 Comments

Potulky svetom WWW: Pre začínajúcich programátorov

 

www.codingbat.com

Aj keď sa web zameriava na asi dva najpopulárnejšie programovacie jazyky (Java a Python), je vhodný aj pre ľudí, ktorí chcú programovať v inom jazyku, keďže cieľom je naučiť sa logiku programovania. 

Na výber je veľké množstvo jednoduchých zadaní z logiky, reťazcov, polí a pod. Do online editora napíšete len jednoduchú funkciu a spúšťate ju, až kým sa nedopracujete k správnemu riešeniu. Znalosť programovacieho jazyka a ani jednotlivých príkazov nie je potrebná.

 

www.codecademy.com

Už na prvý pohľad je zjavné, že ide o profesionálnu stránku na výučbu programovania, ale na rozdiel od predošlej stránky sú niektoré funkcie spoplatnené. Po registrácii si vyberiete, či chcete tvoriť weby alebo programovať. Ďalej si zvolíte, či ste nováčik v programovaní, či už máte nejaké základy, prípadne ste pokročilý programátor. Na výber sú programovacie jazyky ako HTML a CSS, Python, JavaScript, Java, SQL, Bash/Shell, Ruby, C++. Aj tu nájdete zrozumiteľný tutoriál, podľa ktorého viete písať jednoduchý alebo zložitý kód do online editora.

 

www.raywenderlich.com

Stránka je vhodná pre začínajúcich programátorov, ktorí majú záujem o vývoj aplikácií pre iOS, Android, Unity alebo Unreal engine. Každá z týchto možností ponúka desiatky tutoriálov vo forme videa. Ak máte aspoň priemernú znalosť angličtiny, po prezretí videí by ste mali získať minimálne základné vedomosti o tvorbe aplikácií vo vybranom engine. Stránka neponúka online editor.

 

www.w3schools.com

Na záver mi nedá nespomenúť najväčšiu a pravdepodobne najznámejšiu stránku, ktorá je určená začínajúcim alebo pokročilým vývojárom webu. Pre každého nádejného vývojára by táto stránka mala byť doslova šlabikárom, keďže obsahuje všetko, čo sa týka vývoja webu, a to od HTML až po Bootsrap. Nechýbajú tu zrozumiteľné tutoriály, obrovské množstvo rozličných príkladov a samozrejmosť je aj jednoduchý online editor, v ktorom si môžete otestovať jednotlivé príklady.

Zobrazit Galériu
Autor: Daniel Hurák

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Ako používať nový Windows Sandbox a testovať s ním napríklad neznáme aplikácie

18.06.2019 13:01

Jedna z najväčších nových funkcií Windows, ktorá pribudla v novej verzii 1903 (máj 2019), je prítomnosť vstavaného Sandboxu. Toto „pieskovisko“ stojí niekde na pomedzí medzi oddelenou aplikáciou a vir ...

Ako na to

Ako si poradiť s neposlušnými webovými stránkami, ktoré nereagujú na tlačidlo späť

18.06.2019 12:59

Jedna z nepríjemných vlastností niektorých webových stránok je nefungovanie tlačidla späť. Určite ste sa s tým už stretli. Prekliknete sa z odkazu na nejakú stránku, tá vás príliš nezaujme alebo už na ...

Ako na to

Ako si ľahko nahrať pohyb a kliknutia myši a zautomatizovať si opakujúcu sa prácu

17.06.2019 12:56

Existuje mnoho prípadov, keď sú ľudia nútení na počítačoch robiť nejakú ubíjajúcu opakujúcu sa činnosť. Ide napríklad o otváranie či zatváranie konkrétnych okien alebo klikanie na niekoľko rôznych tla ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá

Populárne tagy