SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 Advertisement

Potrebujete hudbu pre svoje video? Umelá inteligencia Jukedecku vám ju dodá lacno

Technológie
0

Ak hľadáte hudbu pre svoje video, máte možnosti výberu dosť obmedzené, navyše vás to vyjde dosť draho. Teraz je tu však startup Jukedeck, ktorý vyhral tohtoročnú súťaž TechCrunch Disrupt v Londýne. Firma ponúka technológiu na kompozíciu soundtracku zadarmo pomocou umelej inteligencie, šitého presne na mieru vášho videa.

Používatelia služby Jukedeck MAKE nemusia mať hudobný talent. Stačí, ak vyberú náladu , ktorú má hudba vyjadriť (energetická, melancholická...), štýl/hudobné nástroje (moderná, klasická, piano, syntetizátory), ako aj tempo a dĺžku. Požiadavky treba zaslať do cloudu MAKE. V priebehu desiatich až tridsiatich sekúnd Jukedeck poskytne jedinečnú skladbu prispôsobenú požiadavkám používateľa a zodpovedajúcu videu. Používateľ si môže skladbu vypočuť a stiahnuť vo formáte MP3, prípadne upraviť požiadavky a vyzvať službu na vytvorenie ďalšej skladby.

jukedeck2.png

Prvých päť skladieb mesačne možno získať bezplatne, za každú ďalšiu však už treba zaplatiť. Poplatok pre malé firmy do 10 zamestnancov je 7 dolárov, väčšie firmy zaplatia 15 dolárov za soundtrack. A za 150 dolárov môžu tvorcovia videa kúpiť exkluzívne autorské právo na svoju skladbu.

Startup už získal na realizáciu svojho konceptu 625-tisíc libier od Cambridge Innovation Capital a Cambridge Enterprise. Neskôr od ďalších partnerov dostal ešte 2 milióny libier. Jukedeck sa považuje za jeden z najzaujímavejších startupov roku 2015.

video hudba startup

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať