Poslať mobilom vôňu kávy či hamburgeru? Žiadny problém! oPhone vie posielať voňavé správy.

0

ophone_186.jpg Pomocou telefónu môžete bežne posielať správy, ktoré obsahujú obraz aj zvuk. Zariadenie oPhone chce obohatiť správy o tretiu zložku - vôňu.

oPhone vyrobil profesor z Harvardu, David Edwards, spoločne so študentmi. Zariadenie v sebe obsahuje niekoľko malých kapslí s rôznymi vôňami, ktoré dokážu vytvoriť celkovo viac ako 300 tisíc kombinácií. Použitú vôňu definuje používateľ, ktorý môže pomocou mobilnej aplikácie oSnap vytvoriť správu.

oSnap umožňuje poslať obrázok s popisom a arómou, ktorá je definovaná až ôsmimi vôňami. Aplikácia ponúka rôznorodé pachy - šampanské, červené víno, mäso, čokoládu, dym atď. Aby však príjemca správy vôňu ucítil, musí použiť oPhone. Pár zariadení bude verejne dostupných v Paríži, New Yorku a v Cambridgi.

Zariadenie sa bude dať takisto zakúpiť za 199 dolárov a na trhu sa objaví budúci rok. Výrobca verí, že oPhone pomôže používateľom vernejšie zachytiť atmosféru prostredia, kde sa práve nachádzajú. Ako veľmi však budú chemické vône realistické, je otázne.


Zdroj: time.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať