Image
11.7.2014 0 Comments

Poskytovateľ internetu umožňuje svojim zákazníkom sledovať Netflix, akoby boli Američanmi

Netflix-logo.jpg Hoci Netflix na Novom Zélande ešte oficiálne nesprístupnil svoje služby, zákazníci istého miestneho poskytovateľa internetového pripojenia k nim už majú prístup.

Novozélandský ISP Slingshot pridal do svojej ponuky „globálny režim", ktorý umožňuje zákazníkom prístup k takým videoslužbám, ako je Netflix či Hulu. Skutočnosť, že pochádzajú z „nesprávnej" krajiny, im nebude spôsobovať problém.

Global Mode je v podstate VPN, čo znamená, že všetka komunikácia sa bude smerovať prostredníctvom serverov umiestnených v iných krajinách. Zákazník Slingshotu využívajúci globálny režim teda môže vyzerať, akoby sa nachádzal v New Yorku, a nie napríklad v Aucklande.

Netflix a ďalšie mediálne služby zvyčajne blokujú prístup návštevníkov z trhov, kde neprevádzkujú svoje služby pre licenčné obmedzenia. A Netflix ponúka rôzny obsah aj na svojich aktívnych trhoch, napríklad používatelia v Kanade majú prístup k viacerým titulom ako používatelia z Veľkej Británie.

Používatelia mimo Spojených štátov už nejaký čas obchádzajú takéto obmedzenia prostredníctvom plateného prístupu VPN. Je to však prvýkrát, čo takéto obchádzanie ponúka poskytovateľ internetu ako súčasť svojich služieb. Slingshot sa pravdepodobne pohybuje po tenkom ľade a porušuje podmienky servera poskytujúceho streamovanie, preto nesmelo naznačuje, že jeho služba je určená pre zákazníkov, ktorí náhodou majú doma návštevu zo zahraničia.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Americké námorníctvo vybaví torpédoborce laserom schopným ničiť drony aj lietadlá

16.07.2019 00:05

Do námorných bojov by sa mohli čoskoro zapojiť laserové zbrane, čím boje na otvorenom mori dostanú novú dimenziu. Do roku 2021 budú americké torpédoborce vybavené lasermi schopnými identifikovať a sp ...

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

Bezpečnosť

Satelity vás už nájdu kedykoľvek a kdekoľvek na planéte

04.07.2019 00:10

 V roku 2013 polícia v Grants Pass (Oregon, USA) dostala tip, že istý muž nezákonne pestuje marihuanu vo svojom dvore. Skontrolovala preto aplikáciu Google Earth a satelitný obraz spred 4 mesiacov sku ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá