Image
11.7.2014 0 Comments

Poskytovateľ internetu umožňuje svojim zákazníkom sledovať Netflix, akoby boli Američanmi

Netflix-logo.jpg Hoci Netflix na Novom Zélande ešte oficiálne nesprístupnil svoje služby, zákazníci istého miestneho poskytovateľa internetového pripojenia k nim už majú prístup.

Novozélandský ISP Slingshot pridal do svojej ponuky „globálny režim", ktorý umožňuje zákazníkom prístup k takým videoslužbám, ako je Netflix či Hulu. Skutočnosť, že pochádzajú z „nesprávnej" krajiny, im nebude spôsobovať problém.

Global Mode je v podstate VPN, čo znamená, že všetka komunikácia sa bude smerovať prostredníctvom serverov umiestnených v iných krajinách. Zákazník Slingshotu využívajúci globálny režim teda môže vyzerať, akoby sa nachádzal v New Yorku, a nie napríklad v Aucklande.

Netflix a ďalšie mediálne služby zvyčajne blokujú prístup návštevníkov z trhov, kde neprevádzkujú svoje služby pre licenčné obmedzenia. A Netflix ponúka rôzny obsah aj na svojich aktívnych trhoch, napríklad používatelia v Kanade majú prístup k viacerým titulom ako používatelia z Veľkej Británie.

Používatelia mimo Spojených štátov už nejaký čas obchádzajú takéto obmedzenia prostredníctvom plateného prístupu VPN. Je to však prvýkrát, čo takéto obchádzanie ponúka poskytovateľ internetu ako súčasť svojich služieb. Slingshot sa pravdepodobne pohybuje po tenkom ľade a porušuje podmienky servera poskytujúceho streamovanie, preto nesmelo naznačuje, že jeho služba je určená pre zákazníkov, ktorí náhodou majú doma návštevu zo zahraničia.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Prieskum: Aká je pripravenosť bánk a technologických spoločnosti v otvorenom bankovníctve?

18.10.2019 00:00

Smernica PSD2 - známa aj pod označením otvorené bankovníctvo - zavádza bezpečnostné opatrenia nielen pre banky, ale aj pre technologické spoločnosti, ktoré spracovávajú dáta o zákazníkoch. Prieskum p ...

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019