Porsche tvrdí, že model Mission E sa dokáže za 20 minút nabiť na dojazd 400 km

Technológie
1

Šéf vývoja elektroniky v Porsche Uwe Michael nedávno prezradil niektoré zaujímavé detaily o Mission E, prémiovom elektromobile s cenou 85 000 dolárov, ktorý bude pravdepodobne konkurovať high-end modelom značky Tesla. Mal by mať dojazd 500 km, maximálnu rýchlosť 250 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahnuť za 3,5 sekundy.

Obzvlášť zaujímavé boli Michaelove poznámky týkajúce sa nabíjacích staníc Porsche. Uviedol napríklad, že spoločnosť plánuje inštalovať vysokonapäťové nabíjacie stanice, ktoré dokážu vozidlá nabiť na dojazd 400 km za menej ako 20 minút. „Máme v úmysle revolúciu v oblasti časov nabíjania, chceme zdvojnásobiť napätie vysokonapäťového systému zo 400 V na 800 V,“ vysvetlil Michael. „Skrátka, dojazd 400 km za menej ako 20 minút.“

Naproti tomu nabíjacie stanice Tesla Supercharger môžu nabiť batériu do polovice približne za 30 minút a plné nabitie zvládnu asi za 75 minút. Manažéri Tesly niekoľkokrát povedali, že vozidlá Tesla by sa mohli nabíjať aj rýchlejšie, ale predčasne by to zhoršilo výkon batérie.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Porsche Tesla auto

1 komentár

Mission E reakcia na: Porsche tvrdí, že model Mission E sa dokáže za 20 minút nabiť na odjazd 400 km

29.1.2018 21:01
Pracujem v Nemeckom Weissach, to auto vyzera strasne. Palubova doska posobi sklenenym dojmom. Minulae demontovali zafny naraznik tak sa tam mechanici rehotali z toho, ze ake je to kvalitne auto :-) Zadny naraznik plastak :-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať