Image
14.4.2014 0 Comments

Populárna bezpečnostná aplikácia Virus Shield pre Android bola len podvod. Ale poučný.

virus_shield.jpg Bezpečnosť je pri technológiách dôležitý faktor a nikdy jej nie je priveľa. Malvér si čoraz častejšie nájde cestu aj do našich smartfónov, čo môže mať závažné dôsledky. Preto sa každý rozumný človek snaží čo najlepšie zabezpečiť svoje zariadenie. A práve z toho chcel ťažiť Deviant Solutions, tvorca populárnej aplikácie v Google Play s názvom Virus Shield.

Virus Shield o sebe tvrdí, že je antivírusový program, ktorý „chráni vás a vaše osobné údaje pred škodlivými vírusmi, malvérom, spajvérom", okrem toho „zvýši rýchlosť vášho telefónu", a to všetko jedným kliknutím. Takisto vyhlasuje, že má minimálny vplyv na batériu, bez problémov beží na pozadí, a aby toho nebolo málo, správa sa aj ako ad-block softvér a zbaví vás „otravnej reklamy". Aplikácia stojí 3,99 dolára a počas necelých dvoch týždňov v Play Store dosiahla 10 000 stiahnutí a hodnotenie so 4,5 hviezdičkami od 1700 ľudí.

Redaktori servera Android Police, ktorí dekompilovali celý zdrojový kód aplikácie a umiestnili ho na server GitHub, však zistili, že jediné, čo robí, je zmena tlačidla s červeným krížikom na tlačidlo so znakom „odfajknutej" kontroly. Aplikácia teda nič nechráni, nezabezpečuje ani neskenuje. Jej vývojári venovali zrejme viac času menu nastavení než „bezpečnostnej" časti aplikácie.

red_tick.jpg

Autorom aplikácie je zrejme známy podvodník, ktorý bol vykázaný z viacerých fór, pretože sa snažil vylákať od ľudí peniaze za on-line hry s nízkou kvalitou.

To vyvoláva určité obavy ohľadne Play Store. Je hradba prísnych kontrol, ktorá chráni Apple App Store, vhodnejší postup v prípade aplikácií pre smartfóny? Môže sloboda plynúca z modelu Googlu vyvážiť negatíva šírenia zlých a nekvalitných aplikácií?

Google už aplikáciu zo svojho obchodu medzičasom odstránil.

Zdroj: neowin.net
androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

5 tipov ako vybrať správny firemný firewall

19.09.2019 00:15

Kybernetickú bezpečnosť dnes čoraz viac firiem berie ako prioritu najvyššieho manažmentu. Napriek tomu mnoho organizácií stále nevie, ako správne budovať bezpečnostnú architektúru. Kľúčom k maximálne ...

Bezpečnosť

Google Nest Hub Max s Face Match vás sleduje naozaj stále

18.09.2019 00:10

Google Nest Hub Max sa javí ako pomerne inteligentné zariadenie. Má niekoľko zaujímavých funkcií, okrem iného dokáže zobraziť kalendár alebo obsah prispôsobený osobe, ktorá sa naň pozerá. To všetko b ...

Bezpečnosť

6 najväčších podnikových e-mailových hrozieb

17.09.2019 00:05

V roku 2019 je podľa niektorých odhadov poslaných a prijatých okolo 300 miliárd obchodných a osobných e-mailov každý deň a toto číslo do budúcnosti porastie, hlavne vo firemnej sfére. Rastúca e-mailo ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019