Image
14.4.2014 0 Comments

Populárna bezpečnostná aplikácia Virus Shield pre Android bola len podvod. Ale poučný.

virus_shield.jpg Bezpečnosť je pri technológiách dôležitý faktor a nikdy jej nie je priveľa. Malvér si čoraz častejšie nájde cestu aj do našich smartfónov, čo môže mať závažné dôsledky. Preto sa každý rozumný človek snaží čo najlepšie zabezpečiť svoje zariadenie. A práve z toho chcel ťažiť Deviant Solutions, tvorca populárnej aplikácie v Google Play s názvom Virus Shield.

Virus Shield o sebe tvrdí, že je antivírusový program, ktorý „chráni vás a vaše osobné údaje pred škodlivými vírusmi, malvérom, spajvérom", okrem toho „zvýši rýchlosť vášho telefónu", a to všetko jedným kliknutím. Takisto vyhlasuje, že má minimálny vplyv na batériu, bez problémov beží na pozadí, a aby toho nebolo málo, správa sa aj ako ad-block softvér a zbaví vás „otravnej reklamy". Aplikácia stojí 3,99 dolára a počas necelých dvoch týždňov v Play Store dosiahla 10 000 stiahnutí a hodnotenie so 4,5 hviezdičkami od 1700 ľudí.

Redaktori servera Android Police, ktorí dekompilovali celý zdrojový kód aplikácie a umiestnili ho na server GitHub, však zistili, že jediné, čo robí, je zmena tlačidla s červeným krížikom na tlačidlo so znakom „odfajknutej" kontroly. Aplikácia teda nič nechráni, nezabezpečuje ani neskenuje. Jej vývojári venovali zrejme viac času menu nastavení než „bezpečnostnej" časti aplikácie.

red_tick.jpg

Autorom aplikácie je zrejme známy podvodník, ktorý bol vykázaný z viacerých fór, pretože sa snažil vylákať od ľudí peniaze za on-line hry s nízkou kvalitou.

To vyvoláva určité obavy ohľadne Play Store. Je hradba prísnych kontrol, ktorá chráni Apple App Store, vhodnejší postup v prípade aplikácií pre smartfóny? Môže sloboda plynúca z modelu Googlu vyvážiť negatíva šírenia zlých a nekvalitných aplikácií?

Google už aplikáciu zo svojho obchodu medzičasom odstránil.

Zdroj: neowin.net
androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

DARPA pripravuje v rámci programu Gunslinger projekt „lietajúcej zbrane“

20.02.2020 00:03

V rámci programu Gunslinger sa budú vyvíjať a demonštrovať technológie, ktoré umožnia vytvoriť vzdušný taktický raketový systém, schopný podporiť rôzne misie. Mal by spájať vysokú ovládateľnosť raketo ...

Bezpečnosť

Hackeri by mohli odstaviť satelity alebo ich premeniť na zbrane

17.02.2020 00:04

V januári sa spoločnosť SpaceX stala prevádzkovateľom najväčšej aktívnej satelitnej konštelácie na svete. Tá pozostáva z 242 satelitov obiehajúcich okolo planéty, v nasledujúcom desaťročí ich chce fir ...

Bezpečnosť 2

Počítač s Windows je vraj menej náchylný na infikovanie malvérom ako Mac

14.02.2020 00:20

Antivírusová spoločnosť Malwarebytes v týchto dňoch zverejnila rozsiahlu správu o výskyte rôznych typov škodlivého softvéru v rôznych operačných systémoch. Najzaujímavejšie zistenie je to, že počítače ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Gopas .Net DevDays 2020 - 24.4.2020

Najnovšie videá