Image
31.8.2015 0 Comments

Podľa portálu GitHub rastie popularita Javy a C#

Hostingový server GitHub zverejnil graf zachytávajúci obľúbenosť programovacích jazykov, vychádzajúci z dát, ktoré na ňom programátori zdieľajú. A vzhľadom na rastúci význam GitHubu je graf pomerne názornou ukážkou toho, ako na softvérové ​​trendy reagujú sami programátori.

„Predchádzajúca generácia vývojárov vyrástla vo svete, kde uzavreté zdrojové kódy bojovali s tými otvorenými," hovorí jeden z tvorcov grafu Ben Balter z GitHubu. „Toto však už dnes neplatí."

Ešte pred desiatimi rokmi bola Java jazyk používaný primárne za zatvorenými dverami, v bankách a ďalších veľkých inštitúciách, ktoré ho používali na programovanie vecí, ktoré mali byť utajené pred verejnosťou.

graf.jpg

Graf však znázorňuje aj aktuálny nárast obľúbenosti C#, ktorý je v podstate microsoftovskou verziou Javy, v minulých rokoch ešte uzavretejšou. Aj Microsoft však ide s dobou a mnohé z nástrojov na tvorbu a chod aplikácií v C# už otvoril. Čo graf neznázorňuje, ale podľa GitHubu je takisto na vzostupe, je Swift, programovací jazyk používaný Applom na aplikácie na iPhony, iPady a Macy.

V obľúbenosti mu aktuálne patrí osemnásta priečka. Tu však oproti Jave a C# príčinu treba hľadať inde - Swift je oproti nim výrazne mladší a záujem oň rastie aj preto, že je stvorený pre dnes najpopulárnejšie inteligentné mobilné telefóny. A až Apple otvorí aj Swift, čo už vopred avizoval, budeme mať definitívne potvrdené, že svet softvéru sa naozaj zmenil.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019