Podľa novej štúdie melatonín môže pomôcť pri liečbe COVID-19

0

Melatonín je hormón, ktorý reguluje náš cyklus spánku a bdenia. Nová štúdia však naznačuje, že by mohol byť nápomocný aj pri liečbe ľudí infikovaných novým koronavírusom. Z analýzy údajov o pacientoch z registra COVID-19 na Clevelandskej klinike vedci zistili, že melatonín „bol spojený s takmer o 30 % nižšou pravdepodobnosťou pozitívneho testovania na SARS-CoV-2“. Uvádza sa to v tlačovej správe publikovanej v časopise PLOS Biology.

Zistenia o melatoníne boli odvodené z „novej platformy umelej inteligencie vyvinutej výskumníkmi Lerner Research Institute na identifikáciu možných liekov použiteľných proti COVID-19“. Vedci u pacientov s COVID-19 identifikovali ako dve hlavné príčiny úmrtia syndróm respiračnej tiesne a sepsu. Zistili, že proteíny spojené s týmito dvoma stavmi „boli úzko spojené s viacerými proteínmi SARS-CoV-2“.

„To nám teda signalizuje, že liek, ktorý je už schválený na liečbu týchto respiračných stavov, môže byť do istej miery užitočný aj pri liečbe COVID-19 vďaka pôsobeniu na tieto spoločné biologické ciele,“ vysvetlil Feixiong Cheng, PhD., hlavný autor štúdie. Výskumníci došli k záveru, že autoimunitné, pľúcne a neurologické choroby „preukázali významnú blízkosť ku génom/proteínom SARS-CoV-2“, a identifikovali 34 liekov ako kandidátov vhodných na použitie, medzi nimi hlavne melatonín.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať