Image
18.7.2014 0 Comments

Podľa analytičky bude Apple predávať iWatch za 300 dolárov

Blesk_podla analyticky.jpg Dohady okolo inteligentných hodiniek Applu sa množia. Na trh by sa mali uviesť v tomto roku a podľa odhadov analytikov sa ich v prvom roku predá 30 až 60 miliónov kusov.

Investičná banka Morgan Stanley vypracovala pre i Watch tri možné scenáre - jeden pragmatický, druhý optimistický a tretí najhorší. Uvažuje aj o tom, ako by prijatie iWatch na trhu mohlo ovplyvniť cenu akcií Applu.

Podľa analytičky Katy Hubertyovej Apple stále stavia na vernosti používateľov značke. Tomu chce prispôsobiť aj predaje svojich hodiniek namiesto aktuálneho záujmu trhu ako celku o nositeľnú elektroniku. Pri predpokladanej maloobchodnej cene 300 dolárov by sa v prvom roku malo podľa pragmatického scenára analytičky predať asi 30 miliónov kusov. Cena akcií spoločnosti by sa v tom prípade mohla zvýšiť zo súčasných 99 dolárov na 110 dolárov.

Podľa optimistického scenára si to iWatch našliapne rovnakým tempom ako iPad a v prvom roku sa ho predá 60 miliónov kusov. Hodinky budú rýchlo prijaté spotrebiteľmi a zaradia sa do ekosystému Applu. Fanúšikovia tejto značky si zariadenie z oblasti nositeľnej elektroniky doplnia k svojmu iPhonu, iPadu, softvéru a službám spoločnosti. V tom prípade by sa cena akcií mohla zvýšiť o 20 až 30 dolárov.

Napokon najhorší možný scenár vychádza z toho, že iPhone stráca podiel na trhu a iWatch sa môže stretnúť s nebývalou ľahostajnosťou spotrebiteľov. Trh so smart hodinkami je už nasýtený a záujem spotrebiteľov o nositeľnú elektroniku upadá. V tom prípade by cena akcií Applu mohla klesnúť hlboko pod 100 dolárov.

O funkcionalite iWatch nie je veľa informácií, hovorí sa o fitnes funkciách a monitorovaní zdravia, možnosti bezdrôtového nabíjania, kompatibilite so širokou škálou aplikácií pre iOS a bezpečnostných funkciách, ako je uzamknutie v prípade krádeže či možnosť vyhľadania strateného zariadenia.

Zdroj: techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Technologickí jednorožci sa na burze trápia

18.11.2019 00:00

Odhaduje sa, že v USA je v súčasnosti približne 180 technologických jednorožcov – startupov ohodnotených na viac než miliardu USD. V predchádzajúcej dekáde ich bolo len deväť. Tento status prináša veľ ...

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá