SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

PocketBook InkPad3: Čítačka s veľkým displejom

1

Trend väčších displejov, nastolený smartfónmi, neobišiel ani čítačky. Voľba uhlopriečky displeja je vždy kompromis medzi snahou priblížiť sa najbežnejšiemu malému formátu klasickej knihy a mobilitou. Recenzovaný prístroj InkPad 3 má uhlopriečku displeja typu E Ink Carta 7,8", čo pri rozlíšení 1404 × 1872 px vytvára hustotu pixelov 300 DPI. Čitateľ tak nadobudne podobný vizuálny dojem ako pri čítaní klasickej papierovej knihy. Displej však obsahuje aj ďalšiu, skôr ergonomickú než technologickú vychytávku.

Technológia SMARTlight umožňuje nastaviť nielen úroveň jasu, ale aj teplotu farby podsvietenia. V automatickom režime ponúka SMARTlight najvhodnejšiu možnosť intenzity a teploty farby svetla  vzhľadom na denný čas a ľudský biorytmus. Samozrejme, túto funkciu si môžete prispôsobiť a vytvoriť denné šablóny intenzity a farby podsvietenia v závislosti od rozvrhu a osobných preferencií. Stránky môžete obracať buď pomocou dotykového displeja, alebo ­tlačidlami pod displejom. Čítačka má aj senzor indikujúci zmenu orientácie, takže môžete operatívne meniť zobrazenie na výšku a na šírku. Adaptér na pripojenie slúchadiel do konektora micro USB prezrádza, že čítačka dokáže prehrávať hudbu a audioknihy vo formáte MP3. K dispozícii je aj funkcia Text-to-Speech, ktorá prevádza písaný text na hovorené slovo. Na uloženie kníh a audiosúborov je k dispozícii 8 GB vnútornej pamäte a slot na pamäťovú kartu microSD (až 32 GB). Srdcom zariadenia je úsporný dvojjadrový procesor taktovaný na 1 GHz. Spolu s 1 GB pamäte RAM umožňujú rýchle otáčanie stránok, samozrejme, v rámci technologických možností displeja. Wi-Fi umožňuje pripojenie k službám Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync a PocketBook Cloud. Vďaka predinštalovaným slovníkom Abbyy Lingvo možno čítať a prekladať pomocou 24 jazykových kombinácií.

Parametre:

• Displej: 7,8" E Ink Carta (1404 × 1872), 16 úrovní sivej; batéria: Li-pol 1900 mAh, výdrž akumulátora až mesiac bez nabíjania podľa toho, ako využívate podsvietenie; slot na kartu microSD do 32 GB; formáty elektronických kníh: PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM; Wi-Fi (802.11 b/g/n); rozmery: 195 × 136,5 × 8 mm, hmotnosť 210 g
• Cena: 239 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Veľký, vynikajúco čitateľný displej, možnosť meniť farbu podsvietenia
- Nič podstatné

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
PocketBook InkPad3

1 komentár

PocketBook InkPad3: Čítačka s veľkým displejom reakcia na: PocketBook InkPad3: Čítačka s veľkým displejom

27.12.2018 00:12
pridrahé!

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať